Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítkovické florbalistky mají posilu ze Švédska

Švédská florbalistka Madeleine Ellilä | foto: bblat.se

2 2017
Na sklonku minulého roku přišlo mistrovské družstvo florbalistek 1. SC Vítkovice o dvě výrazné opory. Denisa Ratajová se po půlroce vrátila do finského týmu SB-Pro, ve kterém odehrála již minulý ročník, Veronika Enenkelová zamířila do Švédska. Bude tam nejen studovat, ale také hrát v nejlepší lize světa za Linköping.

Naopak ze Švédska do Ostravy přijela útočnice Madeleine Ellilä, s níž se vítkovický klub dohodl před vánočními svátky.

„Podle mě přichází hráčka s životopisem, jaký žádná zahraniční posila u nás ještě neměla. Je to gólová hráčka, která nám pomůže k obhajobě mistrovského titulu,“ je přesvědčen šéf vítkovického klubu Tomáš Krásný. „Ona sama vyvinula obrovské úsilí k tomu, aby se přestup uskutečnil. Jsem velmi nadšený, že se to podařilo a že jsme si mohli dopřát takový dárek pod stromeček.“

Madeleine Ellilä sice přichází ze druhé nejvyšší švédské soutěže, ale v kariéře prokázala své kvality. Nejvyšší švédskou soutěž hrála za Jönköping a Karlstad, v sezoně 2010 až 2011 působila v dresu finského klubu Classic a od roku 2005 do roku 2010 prošla hned čtyřmi kluby ve Švýcarsku. Kromě finského titulu s Classic vyhrála také norskou ligu s celkem Grei/Mallos v sezoně 2011 až 2012. K tomu je rovněž světovou akademickou šampionkou z roku 2008.

Ve švédské soutěži odehrála celkem 68 zápasů se zápisem 46 branek a 14 asistencí, v Norsku nasbírala v 18 duelech 51 bodů za 32 branek a 19 asistencí. Ve Finsku měla v 32 zápasech bilanci 21 branek a 6 asistencí.

„Bude to skvělá inspirace, která - podobně jako jiné zahraniční hráčky ze severských zemí - přinese do týmu a svým spoluhráčkám nové zážitky a zkušenosti,“ věří kouč vítkovického družstva Jiří Velecký.

Švédská útočnice se v momentě, kdy nastoupí k soutěžnímu utkání ve vítkovickém dresu, stane první ženou, jež okusí všechny čtyři elitní soutěže. A těší se nejen na novou výzvu, ale také na vítkovické fanoušky. „Doufám, že ukážete, že čeští fanoušci jsou ti nejlepší na světě, a svůj tým podpoříte v jakékoliv situaci. Také věřím, že mě naučíte nějaká česká slovíčka a ukážete místní kulturu. Na oplátku doufám, že vám já i celý tým ukážeme, že máme vůli po vítězství,“ vzkázala Madeleine Ellilä ještě ze Švédska.Najdete na iDNES.czmobilní verze