Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítězství jsem si prokaučoval sám, říkal Bauer po stříbrném závodě

JEŠTĚ NENÍ KONEC. Lukáš Bauer se nevzdal myšlenky na třetí místo v Tour de Ski. | foto: AP

7 2010
Předstartovní plány už mají obrysy. Chci do třetího místa, hlásil Lukáš Bauer na začátku Tour de Ski. Na bednu teď český běžec na lyžích ztrácí i díky skvělému druhému místu ve čtvrtečním závodě na deset kilometrů klasicky něco přes pět sekund.

V Toblachu Bauera porazil jen Švéd Rickardsson. "Spokojenost? Hned po dojezdu jsem úplně spokojený nebyl, protože jsem ještě asi kilometr před cílem vedl o vteřinu," vyjádřil se dvaatřicetiletý závodník na svém webu.

A pak jste byl o 1,7 sekundy druhý.
Jinak si ale myslím, že se etapa výrazně povedla. Potvrdil jsem, že je zlomová. Potřeboval jsem v ní něco najet, což se podařilo.

Mrzí vás, že jste těsně přišel o prvenství?
V rámci Tour de Ski je to relativně jedno, šlo jen o prestiž. Proto jsem byl v cíli naštvanej. Ale jenom sám na sebe, protože jsem si to prokaučoval svým způsobem sám.

Jak jste si výhru "prokaučoval"?
Asi ve sjezdech, měl jsem v nich trošku problémy. Lyže mi jely dobře, tím to nebylo, ale stopa byla nařízlá tak, že jsem měl pocit, že mě to sestřelí a vyletím z trati ven. Je jasné, že jsem neodolal Rickardssonovu nástupu, on měl lepší informace, ale na to se nemůžu vymlouvat. Závěr jsem měl slabší a tak to je.

Jaký byl tedy závod?
Hodně svižnej. Na začátku jsem měl pocit, že se snažím, ale tempo jsem si jel dobré v obou kolech. Po prvním pětce jsem toho měl dost, trápil jsem se tam, ale když mi hlásili, že jedu nastejno se Švédem a za námi jede pár vteřin Northug, tak to pomůže. Druhé kolo už hodně bolelo.

Vyvíjí se Tour de Ski podle plánu?
Letos je to hodně vyrovnaný, i díky skladbě závodů a nic jasného zdaleka není. Poslední dva závody budou hodně náročný.

Pátek bude druhým volným dnem. Už máte program?
Bude tradiční: Půjdeme se projít po trati, určitě mě jako obvykle čeká dopingová kontrola a zase bych měl jít brzo spát. Vždycky si říkám, že v osm ulehnu, ale když v sedm začíná večeře, tak to nikdy takhle úplně nevyjde.

Už jste přemýšlel, jak nastoupit do sobotní dvacítky?
Nebudu se moc flákat. Budu muset reagovat na dění kolem sebe a v cíli co nejméně ztratit. Rozhodovat bude nejpozději poslední kolo a určitě druhá polovina závodu. Northug a Hellner jsou odskočení a pět nás je v pár vteřinách. Nejlepší by bylo, aby tak dva lidi odpadli, a co nejvíc jsme se přiblížili těm dvěma prvním.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze