Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítězství je pro Češky snem, cílem i výzvou, mistrovství Evropy mají doma

Golfové hřiště Kunětická Hora.

14 2010
Po jedenácti letech se mistrovství Evropy amatérek vrací do České republiky. A přední hráčky kontinentu čeká velká neznámá. Hřiště na Kunětické Hoře, kde se utkají o titul šampionky, má letos teprve třetí plnou sezonu.

České hráčky by proto v příštím týdnu mohly mít proti konkurenci malou výhodu a kapitánka reprezentace Martina Dorníková živí naději na dobrý výsledek. "Největší zkušenost s hřištěm mají samozřejmě naše hráčky. Sama jsem zvědavá, jaké výsledky budou hrát ty nejlepší," uvedla na dnešní tiskové konferenci.

Jako pořadatel dostala Česká republika šest účastnických míst. Golfové federace nominovala Karolínu Vlčkovou, Adélu Cejnarovou, Terezu Vavruškovou a Kláru Spilkovou z výkonnostní tréninkové skupiny, k nim pak Kateřinu Růžičkovou se Silvií Dittertovou, jež se připravují individuálně.

Martina Dorníková"Je to pro ně příležitost se ukázat, výsledky budou jedním z ukazatelů pro nominaci na mistrovství Evropy družstev v Argentině," připomněla Dorníková (na snímku).

Nejvýše postavenou domácí hráčkou v aktuálním žebříčku Evropské golfové asociace je Spilková na 23. místě. Další její krajanky ve světové stovce nejsou.

Úspěch v podobě umístění v první desítce, což se v historii mistrovství dosud žádné Češce nepovedlo, je přáním a cílem, snem pak vítězství. "Chci uspět, půjdu tam s ambicí vyhrát, to musí být," uvedla odhodlaně Vlčková, momentálně 120. hráčka Evropy (na snímku dole).

Karolína VlčkováDodala, že Kunětickou Horu má ráda. "Strašně se těším a v domácím prostředí by to mohlo být i lehčí. Jsem doma, znám to tady," dodala golfistka, jíž se poměrně dařilo před týdnem na juniorském mistrovství Evropy družstev.

"Přála bych to kterékoli z našich hráček. Dvacítka by byl úspěch, top 10 by už bylo něco. Přála bych všem, aby prošly cutem," uvedla Dorníková. Vlčková prokázala kuráž: "Cut je takový malý cíl, ale já vždycky hraju na co nejlepší konečné umístění. Když se povedou čtyři super kola, může být i to nejlepší."

Konkurence bude na východočeském linksovém hřišti více než solidní, přijedou čtyři hráčky světové desítky. Španělky Marta Silvaová s Carlotou Cigandovou (dvojka a šestka), Hayley Davisová z Anglie (pětka) a Louise Larssonová ze Švédska (desítka).

Největší letošní akce amatérského golfu na území republiky začne po tréninkových kolech zkraje příštího týdne ve středu v 8:30. Cut se dělá po třech kolech a konečné pořadí by mělo být známo v sobotu odpoledne po finálovém kole.Najdete na iDNES.czmobilní verze