Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vítězství Ertlové načalo nový lyžařský ročník

28 2000
S ö l d e n - Němka Martina Ertlová se stala první vítězkou závodu nového ročníku Světového poháru v alpském lyžování. Sedmadvacetiletá závodnice vyhrála na ledovci v rakouském Söldenu obří slalom. V prvním kole dojela až na sedmnáctém místě, ale nejrychlejší čas ve druhé jízdě ji vynesl na stupínek nejvyšší. Z devatenácté pozice po prvním kole se na druhou dostala Norka Andrine Flemmenová, bronzová medaile připadla Švédce Anje Pärsonové, druhé po prvním kole. "To je senzace," radovala se v cíli Ertlová ze svého třináctého vítězství v závodu Světového poháru a devátého v obřím slalomu.

Češka Eva Kurfürstová, která nahradila nemocnou Lucii Hrstkovou, skončila v prvním kole sedmačtyřicátá se ztrátou 1,01 sekundy na třicáté místo, poslední postupové do druhého kola.

"Tak malou ztrátu za vítězkou kola jsem na Světovém poháru ještě nezajela. Je to slušný výsledek," hodnotila svůj výkon Kurfürstová. Na trať se spustila jedenašedesátá ze sedmdesáti startujících. "Nechala jsem za sebou špalír závodnic. Věřím, že mám v letošní sezóně síly na druhé kolo," věřila si Češka.

Vyrovnané první kolo vyhrála Švédka Anna Ottossonová o dvě setiny před krajankou Pärsonovou. Ještě dvacátá Sonja Vierinová z Itálie ovšem ztrácela na vedoucí závodnici jen sekundu a Ertlová zaostávala za Ottossonovou o devět desetin. Ve druhém jízdě sice Němka udělala na začátku dvě drobné chyby, ale ideálně udržená stopa ve strmé střední části a plynulý dojezd ji posunuly k výhře. "Dokázala jsem ve spodní části druhého kola zrychlit, což soupeřky nezvládly," vysvětlila německá slalomářka.

Klasická sjezdařská chyba, váha na vnitřní lyži, vyřadila v prvním kole loňskou vítězku Světového poháru Renate Götschlovou. "To by se mi nemělo stávat," přiznala Rakušanka, ale zarmoucená z neúspěchu nebyla. "Těch několik bran jsem zvládla dobře a opravdový Světový pohár začíná až za měsíc v Americe," upozornila
mistryně světa ze sjezdu z roku 1999

Kompletní výsledky si můžete prohlédnout zde

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze