Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Kajakář Přindiš si na závěr sezony poranil rameno a musel na operaci

Vít Přindiš | foto: Pavlína Zástěrová

6 2014
V neděli si kajakář Vít Přindiš poranil rameno, teď už je po operaci a čeká ho až tříměsíční pauza. Vicemistr Evropy z letošního šampionátu slalomářů odjel zraněný z finále posledního závodu sezony British Open, který se konal na olympijském kanálu v Londýně.

„Špatně jsem zabral, možná o překážku, a převrátil jsem se proti proudu. Pádlem jsem narazil do dna a rameno povolilo. Nebyl jsem schopen pokračovat,“ uvedl Přindiš v tiskové zprávě svazu.

Kompletní vyšetření v Praze odhalilo poškozenou chrupavku a kajakář se rozhodl pro operaci i proto, že do začátku další sezony je ještě dost času.

„Operace by byla časem stejně nutná a vzhledem k tlakům, které rameno musí vydržet, by chrupavka takovou zátěž nejspíš dlouho nevydržela. Následná operace by byla náročnější a mnohem víc by zasáhla do sezony,“ konstatoval Přindiš.

Svěřil se do péče Marcela Staši v Berouně, který operoval i potrhané vazy v koleni snowboardistky Šárky Pančochové. Po zákroku čeká Přindiše dvoutýdenní absolutní klid, potom dvouměsíční rehabilitace.

„Pokud to půjde dobře, mohl bych v lednu začít lehce pádlovat. Věřím, že se mi tréninkový výpadek podaří dohnat,“ řekl pětadvacetiletý kajakář.

Místo v reprezentaci má z českých kajakářů jistou jako mistr Evropy pouze Jiří Prskavec. Přindiš o zbývající volná dvě místa bude muset bojovat na začátku května v domácí kvalifikaci.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze