Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vinařská padesátka míří za hranice

26 2000
Z n o j m o - Po loňském nultém ročníku jihomoravské "Vinařské padesátky - Znovín Cupu" se letos uskuteční první ročník tohoto cyklistického závodu 1. července. Start a cíl padesátikilometrové trati je v centru vinařské oblasti, Šatově u Znojma. "Zaměřili jsem na ty cyklisty, co především rádi jezdí a baví se. Trať vede po hranici národního parku Podyjí, v mimořádně nádherné krajině vinic, broskvových sadů a vřesovišť," zdůraznil předseda organizačního výboru Jan Vala.

Za velký úspěch považuje Vala skutečnost, že startující budou moci použít "zelené hranice" při přejezdu na rakouské cesty.

"Naším mottem je porazit Frantu z hospody, souseda, kolegu z firmy," řekl ředitel závodu Pavel Landa. Ten rovněž šéfuje podobným závodům, Nova Cupu či Pražské padesátce, a slibuje, že by se na startu měli objevit hokejisté extraligového Znojma.

"Nejde nám o to přitáhnout na start hvězdy, ale chceme, aby přijeli především ti, co se cyklistikou dokáží bavit. Proto klademe největší důraz na start rodinných a firemních celků," dodal Landa.

Tomu odpovídá i minimum pravidel či omezení, jen helma je pro startující povinná a vzhledem k přejezdu hranic je třeba mít i pas.

V loňském roce stálo na startu 206 cyklistů, letos již organizátoři počítají s počtem kolem pěti stovek. Vítěz se může těšit na zajímavou cenu - kopu, tedy šedesát vybraných lahví vína pro založení sklípku. Ty si navíc bude moci uložit v jednom z boxů firmy Znovín Znojmo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze