Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Hekání Azarenkové vzbudilo posměch. Nadal je hlasitější, bránila se

MOC HLASITÁ? Viktoria Azarenková namítá, že někteří tenisté hekají ještě víc. | foto: AP

8 2015
Londýn (Od našeho zpravodaje) - Centrální kurt ve Wimbledonu je místem takřka posvátným, v němž zpravidla vládne úcta a respekt. Jenže ostré výkřiky Viktorie Azarenkové po jejích úderech vyvolaly při úterním čtvrtfinále u některých diváků smích. "Ale Nadal heká ještě hlasitěji a nikdo to neřeší. Proč?" ptala se Azarenková.

Její čtvrtfinále se Serenou Williamsovou nabídlo mimořádný tenis a třísetové drama.

Obě dámy však rovněž při svém úsilí vyluzovaly zvuky, které mnoha divákům připadaly úsměvné.

Azarenková je svými hlasitými projevy proslulá, její řev se leckdy blíží až 100 decibelům. Ale baví se o nich nerada. „Už mě ty otázky unavují. Jsou otravné, vždyť tenisté hekají taky,“ říkala v úterý večer, těsně po prohře s Williamsovou.

Fotogalerie

„Trénovala jsem vedle Nadala, ten hekal hlasitěji než já a nikdo si toho nevšímá. Proč? Nerozumím tomu,“ vykládala. „Ženy ze sebe na kurtu vydávají to nejlepší a dělají u toho hluk. Je to opravdu pro tenis problém?“ ptala se a dodala, že diváci asi vypili před zápasem moc alkoholu.

Hekání otravuje řadu diváků, leckdy i soupeře. Je ale třeba uznat, že v úterý doprovázelo bitvu plnou pohledných výměn na hraně rizika, zřejmě nejlepší ženský zápas turnaje.

„Nebavme se o těch směšných věcech. Dejme hluk stranou a podívejme se na úterní zápas. Ten mluvil sám za sebe.“

Serena v něm zahrála 46 vítězných úderů a 17 es (bilance Azarenkové 20, 7). Bývalá světová jednička dlouho trápila tu současnou, až nakonec po dvouhodinovém vyčerpávajícím boji podlehla.

A pak se na tiskové konferenci ptala: „Ohlédněme se trochu zpátky a uvědomme si, že Serena zahrála tolik es. Dokáže to některý z tenistů v celém zápase?“

Hekání Azarenkové komentovala v červenci 2011 i Petra Kvitová:Najdete na iDNES.czmobilní verze