Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Doma je Frýdek silný a už musí vyhrát, tuší boj hranický Hastík

Mladí frýdecko-místečtí příznivci. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

22 2016
Viktor Hastík vyléčil lýtko a pomohl hranickým házenkářům k vedení 2:0 ve čtvrtfinále. Teď se však série stěhuje do Frýdku-Místku. Nečeká nás nic lehkého, tuší střední spojka Hranic.

To byl návrat! Dva měsíce marodil Viktor Hastík s natrženým lýtkovým svalem a hraničtí házenkáři se v závěru základní části museli obejít bez svého dirigenta. Do začátku čtvrtfinálové série play-off se ale stihl dát do pořádku a v prvním duelu s Frýdkem-Místkem pomohl Cementu šesti brankami k výhře 26:20. O den později přidal další tři (23:19), a také proto favorit před zítřejším pokračováním vede 2:0 na zápasy. „Nic ještě není hotové, doma je Frýdek mnohem silnější, nemůžeme je podcenit,“ varuje Hastík, střední spojka Hranic.

Do play-off jste vstoupili dvěma výhrami, mohli jste si přát něco lepšího?
Ano, nemáme proč být nespokojení. Nikdo se nezranil a máme dvě domácí výhry. Potvrdili jsme tedy to, co jsme potvrdit chtěli, že jsme do série šli jako výše nasazení.

Výhry o šest a o čtyři naznačují, že zatím máte sérii pod kontrolou.
První zápas byl nervóznější, vypjatější, což odpovídalo začátku play-off. Byl vyhrocenější, v neděli už se dohrávalo téměř v přátelském duchu. Nevím, jestli to bylo únavou, nebo odevzdáním, ale od obou týmů už to ve druhém zápase nemělo takový náboj a úroveň jako v sobotu.

Viktor Hastík z Brna.

Viktor Hastík

Vedli jste o tři branky vždy už v poločase, vyhnuly se vám tentokrát krizové situace?
V házené vedení o tři góly nic neznamená, takže to nebyl žádný bezpečný náskok. Bylo ale samozřejmě plus, že jsme po celou dobu utkání, prvního i druhého, vedli. To ulehčilo naši pozici, protože když tým dotahuje, tak je vždycky znevýhodněný a bere mu to více sil, než když se vám daří udržovat si tříbrankový a větší odstup.

Frýdek-Místek se musí v sérii obejít bez svého lídra Vojtěcha Petrovského, je to znát?
Vojta Petrovský jim velmi chybí, vždycky, když hrál ve Frýdku, tak byl klíčový hráč. Dává spoustu branek a ty teď chybí. Ostatní mi přijdou zadrženější, že tam Vojtu nemají. Nicméně nemůžeme je vůbec podcenit, protože doma jsou mnohem silnější. Bude to úplně o něčem jiném, už musí, takže do sobotního zápasu dají vše.

Sílu frýdeckého prostředí znáte na vlastní kůži, v říjnu jste tam prohráli 28:33. Pamatujete?
(směje se) Tu naši historickou prohru nechci ani připomínat. Tam se nepovedlo vůbec nic, naopak Frýdku vyšlo všechno a byl všude o krok napřed. Nechce se mi to ani hodnotit, bylo to dávno a náš výkon byl opravdu tristní. Doufám, že to tak v sobotu nedopadne. Ale jen to dokumentuje to, že jsou doma schopní porazit kohokoliv. A když se jim vyloženě daří, tak i takovým rozdílem. Bohužel se to ukázalo na nás.

Od února jste kvůli svalovému zranění dlouho nehrál, jaký byl návrat po takové pauze?
První zápas mi celkem vyšel, tam nebyl problém. Ale dvouměsíční absence, kdy jsem měl natržený lýtkový sval a nemohl jsem běhat, se projevila. Kondice šla dolů - a to bylo vidět ve druhém zápase, který jsem vyloženě protrpěl, všechno mě bolelo a byl jsem všude pomalejší. Nevyšel mi, ale naštěstí to vzali kluci za mě, takže se to na výsledku neprojevilo. Nicméně výkon ode mě byl špatný.

Z minulých let má Cement stříbrné medaile, loni jste ale vypadli ve čtvrtfinále. Jaký je váš letošní cíl?
Jedna z medailí - a je na nás, jaká a jestli to vůbec nějaká bude. To už se ale díváme moc do budoucnosti. Krok po kroku, ještě jsme Frýdek nevyřadili. Musíme se soustředit na sobotní utkání, protože Frýdek je doma opravdu hodně silný. Je v jejich možnostech sérii otočit, což bych nerad připustil.Najdete na iDNES.czmobilní verze