Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Oslava vítkovických florbalistek končila až v pondělí dopoledne

Vítkovická florbalistka Adéla Pantělejevová se snaží vymanit ze sevření Barbory Burdové z Bohemians. | foto: MF DNES

19 2016
Mistrovský titul, zlaté medaile a k tomu vstupenka na Pohár mistryň, který se odehraje na přelomu září a října ve švédském Boräs. To je odměna florbalistek 1. SC Vítkovice za výhru nad Chodovem 4:3 na nájezdy v extraligovém Superfinále.

Svůj třetí mistrovský titul, který vybojovaly v Praze v neděli, oslavily florbalistky 1. SC Vítkovice pořádně.

„Oslava byla velmi divoká,“ přiznal kouč mistrovského družstva Jiří Velecký. „Do Ostravy jsme přijeli v 11 večer. Měli jsme domluvenou restauraci, kde jsme pokračovali až do pondělního dopoledne.“

Kvůli oslavám odložila svůj plánovaný odlet i hrdinka superfinálového zápasu, švédská gólmanka Lauma Visnevska, která při nájezdech nepustila za svá záda ani jediný pokus hráček Chodova.

„Podlehla víru oslav, domů poletí až v pátek,“ usmál se Velecký. „V nájezdech si věří. Má velkou postavu, je to její silná disciplína. Je známá i tím, že na mistrovství světa vychytala v nájezdech dva soupeře. Proti Chodovu to roli hrát mohlo,“ uznal vítkovický kouč.

„Ona si tyhle zápasy hrozně moc užívá. Je ve svém světě a živlu. Podržela nás, protože se na to dokázala skvěle zkoncentrovat,“ chválila svou spoluhráčku Anna Niemcová.

V příští sezoně už však na švédskou oporu v brance s největší pravděpodobností spoléhat nebudou moct. „Žije tam, má tam školu. Dopředu to bylo domluvené jako půlroční výpomoc. Vzhledem k jejímu osobnímu životu vidím šanci, že by zůstala, tak na deset procent,“ podotkl Velecký.

Atmosféru Superfinále ovšem ustály i mladé hráčky Vítkovic. „Už jsme Superfinále zažily před dvěma lety, takže jsme si to zkusily a teď to bylo v pohodě. Zvládly to i mladé holky,“ potvrdila Niemcová. „Třeba Aďa (Adéla) Pantělejevová dala gól ze hry, pak i nájezd. Bouřlivé kulisy nás nerozhodily.“

Obě Superfinále, ženské i mužské, vyhrály týmy, které ovládly i základní část soutěže. „Přesto si pořád myslím, že ze sportovního hlediska to není úplně správný model. Jeden zápas může ovlivnit mnoho faktorů, série by byla spravedlivější,“ tvrdí Velecký.

Až si vítkovické družstvo i realizační tým užijí oslav titulu, začnou se zabývat i účastí na podzimním Poháru mistryň. „Cestou zpátky vlakem z Prahy už pár vět proběhlo. Bavili jsme se, že nakoupíme karimatky na spaní a vyrazíme,“ povídal s nadsázkou trenér. „Pro hráčky je to určitě lákadlo. Uvidíme, jak se to vyvine. Nějaké změny v kádru ovšem určitě přijdou, tak jako přicházejí každý rok. Přemýšlet o tom je však zatím předčasné. Teď si ještě chvíli zablbneme.“Najdete na iDNES.czmobilní verze