Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Začíná play-off PGA Tour. Furyk diskvalifikován, Woods smutný

TIGER NA KONCI. Loni Tiger Woods FedEx Cup vyhrál, Letos do jeho play-off vstupuje až ze 112. msta a i proto si bude muset přivstat, jelikož na hřiště vyrazí v prvním ranním flightu. | foto: AP

26 2010
Začátek play-off PGA Tour postihly dvě události. Rozvod Tigera Woodse a diskvalifikace Jima Furyka.

Loni hra o desítky milionů dolarů, které s sebou přináší play-off FedEx Cupu, začala na hřišti s výhledem na Sochu Svobody. Letos se turnaj Barclays vrací do Ridgewood Country Clubu v New Jersey, ve kterém svou profesionální kariéru ve třicátých letech začínal Byron Nelson, jeden z nejlepších hráčů všech dob.

Legendární Jack Nicklaus o tomto hřišti prohlásil: "Hrajete na něm tak, jak si ono diktuje." Útočit na něm? Ve většině případů vzápětí píšete do skórkarty čísla vyšší než na kolik jsou jednotlivé jamky normovány. Klíčová je trpělivost, schopnost vyčkat si na několik birdie šancí za kolo a ty proměnit.

Řada hráčů se rozhodne pro hodně riskantní rány a jak ukazuje historie, mnohdy to dopadne špatně. Hřiště v Ridgewoodu již zažilo v neděli odpoledne několik golfistů, kteří útočili na vítězství, ale nebyli dostatečně trpěliví a oni neuspěli.

Tigeru Woodsovi je docela jedno, zda přijde o post světové jedničky. Před dvěma dny se rozvedl a na tiskové konferenci hovořil o tom, že golf je nyní až na druhém místě. To první zabírají děti. Dodal, že rozvod měl na jeho poslední výkony vliv a bude mít i v nejbližších týdnech. Navíc i nyní spolupracoval s trenérem švihu Seanem Foleym. Dá se tedy očekávat, že potrvá, než si změny sednou.

Aby neztratil post světové jedničky, musí Woods skončit před Philem Mickelsonem. A pokud chce obhájce FedEx Cupu v play-off pokračovat, musí se posunout minimálně o dvanáct míst, protože momentálně je na 112. příčce a Deutsche Bank Championship bude hrát stovka nejlepších golfistů. K tomu, aby se tak zaručeně stalo, musí projít cutem a skončit okolo padesátého místa. Navíc je stále ve hře divoká karta pro Ryder Cup.

Furyk zaspal, může ho to stát hodně

Woodsův rozvod byl zprávou č.1, přesto se den před turnajem hovořilo o něčem jiném. Opět na povrch vyplula debata o pravidlech. Na Barclays byl totiž diskvalifikován třetí muž FedEx Cupu Jim Furyk, a to za to, že došel o pět minut později na předturnajovou pro-am exhibici, tudíž nesoutěžní kolo, kdy spolu s profesionály jdou po hřišti celebrity, sponzoři nebo ti, kteří mají na to si hru ve slavném flightu zaplatit.

Jim Furyk, Verizon Heritage

Jim Furyk si Barclays nezahraje. Zaspal totiž na pro-am turnaj a byl diskvalifikován.

"Je to všechno moje chyba," řekl Furyk s tím, že se mu během noci vybil mobil, na kterém měl nastavený budík.

Pětiminutové zpoždění na bezvýznamné exhibici tak může výrazně ovlivnit boj o FedEx Cup. Furyk jistě spadne ze třetího místa, ale vylepšit svou pozici bude moct za týden na druhém turnaji Deutsche Bank Championship. Na prvním místě je Ernie Els, druhou příčku okupuje Steve Stricker. V play.off se ukáže i Alex čejka, jenž je na 86. místě.

Play-off FedEx Cupu

Barclays Classic
Liberty National GC, New Jersey, 7,5 mil. dolarů, 125 hráčů

Deutsche Bank Championship
TPC Boston, Norton, Massachussetts, 7,5 mil. dolarů, 100 hráčů

BMW Championship
Cog Hill G&CC, Lemont, Illinois, 7,5 mil. dolarů, 70 hráčů

The Tour Championship
East Lake GC, Atlanta, Georgia, 7,5 mil. dolarů, 30 hráčů

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze