Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: V Sokolově vrcholila bitva o sako i o karty na Czech Open

28 2010
Sokolovský turnaj českých profesionálů přiblížil vítěze Ondřeje Lébla startu na Czech Open. Pátým místem si ho pojistil Viktor Skalle, a tak zůstane do konce týdne otevřená asi už jen třetí divoká karta z těch, které od pořadatelů velkého turnaje dostala domácí turnajová série.

V nadějné pozici je Petr Skopový, jehož mohou ohrozit ještě Lukáš Lizánek a Petr Nič. Museli by se výrazněji prosadit na Greeneagle Classic v Hamburku.

Turnaj EPD Tour se hraje od čtvrtka do soboty a přihlášeni jsou do něj všichni jmenovaní, šestým Čechem pak bude Marek Nový.

Češi na epd tour před hamburkem

(v eurech)

24. Nový 5 768,45
59. Kučera 1 887,33
63. Skopový 1 568,86
78. Nič 1 173,38
114. Skalle 466,90
120. Schovánek 374,80
127. Zedníček 295,80
130. Stanislav 261,00

Tento loňský vítěz Order of Merit dostal pozvánku na Czech Open rovnou. Přesto se na velký turnaj speciálně nepřipravuje. "Mám svůj turnajový program.

Předtím hraju na EPD Tour a přijedu do Čeladné dva až tři dny dopředu, zahraju si jedno nebo dvě cvičná kola, podle nálady," uvedl pro golf.idnes.cz.

Nový je na tom z tuzemských hráčů nejlépe ve finančním žebříčku "třetiligové" zahraniční série, hrané převážně na německých hřištích. Jeho 5768 eur na kontě stačí na průběžné 24. místo. V českém Order of Merit je sedmý. Už byl sice třikrát druhý, ale doma letos turnaj dosud nevyhrál.

To se v sedmém podniku Pilsner Urquell Czech PGA Tour podařilo v tomto roce poprvé Léblovi. "Účast na Czech Open pro mě před sezonou nebyla prioritou, ale když se mi dařilo, tak jsem si řekl, že se o to pokusím. Před Sokolovem mě motivovalo, že se mohu dostat na pozici, zaručující divokou kartu," vysvětlil nejlepší muž Czech PGA Masters.

Ondřej Lébl, třetí kolo Czech Masters 2010.

Ondřej Lébl, třetí kolo Czech Masters 2010.

V Hamburku se bude hrát o podíly z dotace 30 tisíc eur. Umístěním například v první desítce, znamenajícím výdělek od hranice tisíc eur výš, by Lizánek s Ničem mohli na poslední chvíli zamíchat pořadím v českém Order of Merit.

Kartu na Czech Open získá trojice nejlepších v průběžném pořadí ke 3. srpnu.

český order of merit po sokolově

1. Skalle 233 983
2. Horsky (Kan.) 185 850
3. Lébl 165 683
4. P. Skopový 122 150
5. Lizánek 117 253
6. Nič 115 550
7. Nový 109 500
8. Stanislav 97 250
9. Schovánek 83 963
10. Tintěra 73 553

Momentální lídr Skalle se na otázku, jak se chystá, široce usmál: "A už jsem tam?" Pak se nechal přesvědčit, že si starosti dělat nemusí. "Do Hamburku jedu a možná v cizině ještě něco odehraju, i když sponzor mě spíš tlačí, abych jel do Čeladné trénovat," připustil, že už velký srpnový turnaj do svých plánů zahrnul.

Stejně jako Lukáš Tintěra, jenž sice na předních pozicích v českém žebříčku není, ale vyhrál kvalifikaci. "Dostat se na Czech Open byl můj velký cíl. Na kvalifikaci jsem sice přijel nerozehraný, ale vyšlo to. Byla to hra nervů," nastínil atmosféru.

byl to pech, tvrdí skopový

Hattrick v domácím Sokolově utekl Petru Skopovému přes neproměněné putty. Vítěz dvou předchozích českých Masters navlékl v pondělí vítězné sako Ondřeji Léblovi. Sám skončil sedmý.

"Nepředává se mi to lehce," přiznal Skopový v rozhovoru pro MF Dnes. Na příští rok už chystá odvetu. "Snad se povede," potvrdil.

Petr Skopový, třetí kolo Czech Masters 2010.

Petr Skopový, třetí kolo Czech Masters 2010.

Stejně jako dostat se do Čeladné. "Stačí teď zahrát slušný výsledek na posledním turnaji a neměl by to být problém," předestřel Skopový své plány na Hamburk.

Podotkl, že v dalších letech to bude mít i doma čím dál těžší: "Přestoupilo hodně dobrých amatérů." V Sokolově například skončil na děleném druhém místě Rudolf Nechanický mladší, jenž stále ještě amatérem je.

Petr Skopový se bránil tomu, že by měl v Sokolově vysloveně domácí prostředí. "Jezdím pořád po Evropě, takže moc času nachodit si tady hřiště nebylo," přiznal.

V poli hrál přitom skvěle, jenže vytvořené šance při patování zahazoval. Nebyly to špatné putty, ale měl jsem trochu pech. Někdy to tam zkrátka padá a jindy ne."

Pavel MrhálekAkční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze