Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: „Hoňka“ Viktora Skalleho ve finále profesionální jamkovky

18 2010
Ještě loni byl amatérem. Z české špičky nejstarším. V šestadvaceti se Viktor Skalle rozhodl přejít mezi profesionály a ve své premiérové sezoně na domácím okruhu řádně čeří vody.

Velký pokrok ve své hře ukazoval i v týdnu na šampionátu v jamkové hře. Prohrál až ve finále s Johnem Horskym a ve stejném pořadí také figurují na horních příčkách finančního žebříčku celé série.

Pro Skalleho je to pořadí nesmírně důležité: "Dohodli jsme se se sponzorem, že budu bojovat o kartu na Čeladnou. Strategie je dostat se tam přes žebříček.

Viktor Skalle, Czech PGA Matchplay Championship 2010, Ropice.

Zatím tam jsem a po poradě jsme se dohodli, že vynechám kvalifikaci. Když se to nepovede, zkusíme třeba získat sponzorskou kartu."

Zatímco spousta amatérů a profesionálů bude v Čeladné v úterý a ve středu hrát o postupová místa na tamní srpnový turnaj European Tour, Skalle se raději dřív přesune do slovenských Tálí, kde se už od čtvrtku hraje další profesionální turnaj.

Už ne proti patnáctiletým

To, že je jako nováček po čtyřech dílech seriálu druhý, přisuzuje dobré zimní přípravě. "Hodně mi pomohl trenér Martin Craig, je zaměřený na mentální přípravu. Jsme spolu dva roky, měl jsem ho jen na krátkou hru, teď spolu děláme všechno a je to úplně někde jinde," doplnil Skalle.

Když teď potká na turnaji některého ze svých bývalých amatérských spoluhráčů, pozná ihned rozdíl. "Hlavně v přípravě na každou ránu. Dávám si teď záležet na všem. Před každým puttem dám cvičný švih, pak teprve jdu do míče," dodal poražený finalista jamkovky z Ropice.

Viktor Skalle, Czech PGA Matchplay Championship 2010, Ropice.

Nerozpakoval se prozradit i něco ze života českého profesionála, který není jen hráčem, ale aby se uživil, musí golf učit: "Můžu hrát turnaje bez stresu, ale Vydělávám tím, že učím, takže času na vlastní přípravu nemám tolik. Dvě a dvě hodiny s trenérem a pak sám, co stačím."

S nadsázkou, ale pravdivou, našel Skalle další rozdíl mezi svou amatérskou a profesionální dráhou. "Amatéři si jezdí zahrát, já splácet dluhy," uvedl a mohl si to dovolit, protože letos už na turnajových prémiích vydělal 123 tisíc korun. Být horší, splácelo by se mu hůř.

Novinkou pro něj bylo také to, že coby finalista hrál na Czech PGA Matchplay Championship v každém ze tří dnů dvě kola po sobě.

Viktor Skalle, Czech PGA Matchplay Championship 2010, Ropice.

"Je to hoňka. V amatérech jsem nejlíp vypadl ve čtvrtfinále," doplnil muž, jenž změny statutu rozhodně neželí, protože poměry v českém amatérském golfu považuje - opravdu mírně řečeno - za amatérské.

"A taky mě porážely patnáctileté děti, už bylo na čase," dodal sebeironicky Viktor Skalle.Najdete na iDNES.czmobilní verze