Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: Florbalistky Tigers kvůli sázce běžely v plavkách po Karlově mostě

22 2010
Dvojice zahraničních turistů bude mít po středečním podvečeru zajímavou vzpomínku na Prahu. Krátce po 17. hodině se procházeli po Karlově mostě. V parném odpoledni se fotili s výhledem na Vltavu, když je najednou ruší zvláštní úkaz. Směrem od Malé Strany přibíhá skupina mladých dívek v plavkách, nesoucích jakýsi pohár.

"Mohli bychom se s vámi vyfotit?" prosí cizinci. Dívky ochotně zapózují, turisté se usmívají. Co na tom, že nemají ponětí, s kým se vlastně fotí. Cvak! A na výlet do Prahy budou mít jedinečnou památku.

Stejně jako všichni, kteří ve středu zavítali k jedné z nejslavnějších českých památek. Florbalistky pražského týmu Herbadent Tigers SJM tam totiž plnily sázku, kterou v průběhu extraligového play-off uzavřely s kondičním trenérem Danielem Hejretem. Zněla takto: pokud hráčky obhájí titul, poběží v plavkách přes Karlův most.

Kouč si na oplátku obarví vousy na blond. V dubnu zvedly hráčky pohár pro mistryně, a tak přišel čas splnit jejich část dohody.

Udeří sedmnáctá hodina, start! Florbalistky se pozvolným tempem vydávají na trasu. Je to zvláštní podívaná: mezi turisty se proplétají vysportované dívky se stulpnami na nohou a v plavkách, nahá místa pokrývají nápisy "Praha 11", "místo pro vaši reklamu" či "Herbadent".

Florbalistky pražského klubu Herbadent Tigers v rámci sázky přeběhly s vítězným pohárem Karlův most.Florbalistky pražského klubu Herbadent Tigers v rámci sázky přeběhly s vítězným pohárem Karlův most.

To přihlížející mate: "Tady je nějaká propagační akce?" Dívky přeběhnou most, chvíli pózují s pohárem fotografům, a hned zase zpátky. V cíli pak unaveně vydechnou.

"Měla jsem brýle, takže se to dalo," řekla útočnice Magdalena Šindelová. "Viděli nás hlavně cizinci, tak mi to nevadilo. Žádné příště ale určitě nebude."

Ozve se několik posledních cvaknutí fotoaparátů. Někteří turisté tleskají. A trenér Hejret možná začíná shánět barvu na vousy...

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze