Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


VIDEO: čeští profesionálové hráli druhý turnaj své série v Rakousku

11 2010
Při pohledu do krajiny není poznat, že už je člověk v zahraničí. Typický zvlněný reliéf, žluť řepkových polí a mračna důvěrně známých druhů hmyzu. Už jsme ale vzdušnou čarou patnáct kilometrů za hranicí, v dolnorakouském Waidhofenu. Právě tady měli čeští profesionálové svůj druhý letošní turnaj.

Společnost, provozující zdejší areál s dominantou ve čtyřhvězdičkovém hotelu, je dcerou CZ Golfu, což ozřejmí napojení na tuzemsko. Když se před dvěma lety vytvářel nový marketingový plán, dostal se do jeho středu trpaslík.

Permonické čepičky jsou od té doby všude, zdobí například kameny, označující jednotlivá odpaliště. Ne že by tady někdy bývaly zlaté doly, nebo že by v hvozdu, obklopujícím louku s hřištěm, usnula Sněhurka. "Trpasličí" jsou prý ceny, za jaké se tady dá hrát.

Golfové hřiště v rakouském Waidhofenu.

Jestli je 59 a 69 eur "mini" cenou, musí každý posoudit sám. Ale až na greeny, po zimě ještě stále nevzpamatované, bylo hřiště ve skvělé kondici. Waidhofen Partner Trophy se hrál o 400 tisíc korun, tedy dnes už standardní dotaci pro turnaj Plisner Urquell Czech PGA Tour.

Nejvyšší podíl, pětapadesát tisíc, si za vítězství připsal na konto Lukáš Lizánek. Vyhrál tady už loni. "Přistupuju ke každému hřišti stejně, ale to co se stalo loni, mě nakoplo. Dodávalo mi to sebevědomí," řekl devětadvacetiletý český profesionál.

Záludností waidhofenského hřiště jsou auty. V amatérskému turnaji, který se konal po nedělním prvním kole profesionálů, v nich míče mizely, jako by je přitahovaly tajné chodby, jimiž ve středověku místní obyvatelstvo unikalo do okolních lesů v případě nebezpečí.

A kdo to nebezpečí často přinášel? Inu, Češi. Jejich knížata a příslušníci dalších vzmáhajících se rodů byli ještě před osmi sty lety postrachem sousedů.

Tenkrát se to tady také jmenovalo Bejdov nad Dyjí. Tomu všemu učinili přítrž Habsburkové, ale to je už jiná historie.

Hřiště ve Waidhofenu, dějiště Waidhofen Partner Trophy 2010.

Novou historii začíná psát český profesionální golf, jehož série turnajů chce v blízké budoucnosti expandovat víc do zahraničí. Bude to těžká cesta, získat hlavně kvalitní konkurenty z řad cizinců. Do Waidhofenu and der Thaya se letos přihlásili tři rakouští golfisté a neuspěli.

Po prvním kole to vypadalo, že by mohl Čechy pozlobit Maďar Roland Hahn, ale pondělní finále pokazil. A tak je ve výsledkové listině nejvýš - čtvrtý - Čechokanaďan John Horsky, působící jako trenér na Ústecku. "Blbé dvě rány," řekl s úsměvem při odchodu z klubovny. Tolik mu chybělo, aby se Lizánkovi vyrovnal.Témata: Turnaje
Najdete na iDNES.czmobilní verze