Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vezu si formu, vzkázal McDowell před Dubají Kaymerovi

Spokojený | foto: AP

23 2010
OPRAVENO - Evropský rydercupový hrdina Graeme McDowell potvrdil i na turnaji v Hongkongu výbornou formu a ještě o trochu víc zdramatizoval blížící se velké finále European Tour v Dubaji.

"Mým cílem je přiblížit se Martinovi před finále natolik, abych měl všechno ve svých rukou. Aby případné vítězství automaticky znamenalo i výhru v celkovém pořadí Race to Dubai," uvedl před časem McDowell. Cíl mu těsně unikl.

Tento cíl se mu nakonec podařilo splnit díky 5.místu na skvěle obsazeném turnaji v Hong Kongu, protože oproti minulému ročníku se nakonec budou prize money na Dubai World Championship rozdělovat v jiném poměru.

Martin Kaymer (vpravo) na Andalucia Valderrama Masters post světové jedničky nezískal.

Z Martina Kaymera (vpravo) čiší klidná síla. Uchází se jak o post nejlepšího Evropana této sezony, tak o místo v čele světového žebříčku.

Jeho vítěz v neděli získá šek na 910 tisíc Eur, druhý v pořadí zhruba 607 tisíc. Pokud by se tedy McDowellovi podařilo vyhrát, stal by se i celkovým vítězem Race to Dubai, a to i kdyby Kaymer skončil na samostatném druhém místě. V úvahu ale připadá mnoho dalších možností. "Vezu si do Dubaje kus dobré formy," vzkázal Severoir na dálku německému soupeři, jenž v minulém týdnu v klidu trénoval.

race to dubai 2010

(v eurech)

1. Kaymer 3 283 930

2. McDowell 2 993 019

3. Westwood 2 362 143

4. F. Molinari 2 249 324

5. Poulter 1 983 144

6. Els 1 911 760

7. Jiménez 1 907 952

8. Schwartzel 1 907 952

9. E. Molinari 1 785 937

10. Oosthuizen1 767 617

McDowell má teoretickou šanci stát se celkovým vítězem i v případě, že skončí v Dubaji druhý a dokonce i třetí, ovšem to jen pod podmínkou, že by se o toto místo už nedělil s nikým dalším.

Vyžadovalo by to Kaymerův totální propadák, protože i poslední z elitního pole 60 hráčů inkasuje 15 tisíc a čtyřicátý zhruba 35 tisíc eur.

Na rozdíl od loňského ročníku Race to Dubai, kdy měli až do finálového turnaje teoretickou šanci na celkové vítězství čtyři hráči, tentokrát už mohou vyhrát pouze Kaymer a McDowell.

Graeme McDowell (vlevo) a Martin Kaymer při druhém kole Andalucía Masters.

Graeme McDowell (vlevo) a Martin Kaymer při druhém kole Andalucía Masters.

Třetí v průběžném pořadí, současná světová jednička Lee Westwood, svůj loňský triumf neobhájí. Nicméně může znovu pořádně zamíchat kartami. Skvělou formu potvrdili v Hongkongu i další hráči, především vítěz Ian Poulter.

"Teď je mým cílem být světovou osmičkou a pak návrat na pozici pětky, kde jsem už letos byl," neskrýval před odletem do Dubaje své ambice Poulter.

Autor: pro iDNES.cz


Najdete na iDNES.czmobilní verze