Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Větší očekávání nemám, tvrdí favorit Sychra

Jan Sychra, střelba | foto: Otakar GrusserMF DNES

20 2009
Před dvěma měsíci by skeet mužů neměl na mistrovství Evropy většího favorita. "Trochu se toho bojím," netají Jan Sychra, střelec hradecké Dukly před šampionátem v chorvatském Osijeku, kde bude koncem týdne usilovat o evropský titul.

Právě on musí podle jarních výsledků soupeřům nahánět hrůzu. Ve dvou závodech totiž zvládl základní část závodu bez jediné chyby.

Nejprve v Plzni a poté před dvěma měsíci v Mnichově, kde k tomu s jedinou chybou ve finálové části přidal vítězství v závodě Světového poháru a vyrovnaný světový rekord.

Máte po takových výsledcích větší očekávání dobrého výsledku?
Určitě ne, i když takové výsledky, jaké se mi podařily v Plzni a v Mnichově přidají na sebedůvěře. Ale na druhé straně je to také hodně zavádějící, takové výkony se nepodaří nastřílet pokaždé.

Říkal jste, že z nich máte i trochu obavy. Co jste s tím dělal?
Dal jsem si trochu větší závodní pauzu, než je obvyklé a už skoro dva měsíce nezávodím. OdMnichova jsem byl jen v Bělorusku, jinak nic. Je to ale také trochu o tom, že už nejsem nejmladší a potřebuji dost času, abych se po náročných závodech připravil na další.

Jak se vám to podařilo?
Snad dobře. Minulý týden jsme zakončili soustředění v Brně, teď už budu střílet jen málo. V tréninku v Brně i předtím mi to vcelku šlo, trenéři byli spokojeni, padalo mi to. Ale závod je úplně o něčem jiném. Přijde stres a v něm se teprve ukáže, jaká je forma.

Sám jste říkal, že sestřelit v základní části závodu všech 125 holubů se podaří málokdy, na kolik se tedy nyní cítíte?
To se ale přece dopředu nikdy nedá říct. Kdyby to ale bylo 122, 123, tak by to bylo fajn. A asi by to stačilo i na finále.

V minulých letech vám evropské či světové šampionáty pomohly na olympijské hry, loni jste si zazávodil v Pekingu. Letošní evropský šampionát ale pro další olympijské hry není důležitý. Jak ho berete?
Jako další důležitou akci v mé kariéře, klasický šampionát, který chce každý vyhrát. Na tom se nic nemění, ani když ještě nestřílí o účast v Londýně.

Budou to tak brát i soupeři? Bude v Osijeku dobrá konkurence?
Nemám žádné zprávy o tom, že by tomu tak nemělo být. Evropa je ve skeetu nejsilnější a od to se také bude odvíjet konkurence. Budou tam všichni nejlepší.

Komu z nich bude střelnice v Osijeku vyhovovat?
Vůbec netuším. Je úplně nová a sám budu překvapený, jaká je.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze