Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Na veslařském MS se představí dvacet českých reprezentantů

Ondřej Synek | foto: sport-invest.cz

19 2015
Dvacet českých veslařů v čele se skifaři Ondřejem Synkem a Miroslavou Knapkovou se představí na mistrovství světa ve francouzském Aiguebelette na přelomu srpna a září. Vrcholná akce sezony bude pro všechny zároveň hlavní kvalifikací na olympijské hry v Riu de Janeiro v příštím roce.

I díky tomu se na světovém šampionátu představí rekordní počet 1300 veslařů ze 77 zemí. Na nejpočetnější startovní pole se může těšit Synek, jemuž bude v cestě za obhajobou titulu stát 40 soupeřů. Druhou nejpočetnější disciplínou je ženský skif - společně s Knapkovou se přihlásilo 35 veslařek.

V české nominaci je devět posádek, netradiční složení má pouze dvojka bez kormidelníka, v níž s Lukášem Helešicem pojede Jan Lapáček. Tradiční Helešicův parťák Jakub Podrazil je totiž nemocný. Lapáček startoval na olympijských hrách v Pekingu pod jménem Gruber, v roce 2013 se ale oženil a převzal jméno manželky.

Nominace na MS ve veslování

Muži: Ondřej Synek (skif); Lukáš Helešic, Jan Lapáček (dvojka bez korm.); David Jirka, Michal Plocek (dvojskif); Michael Humpolec, Jan Hájek (dvojka bez korm. lehkých vah); Matyáš Klang, Martin Basl, Jan Pilc, Adam Štěrbák (čtyřka bez korm.); Miroslav Vraštil, Ondřej Vetešník, Jiří Kopáč, Jan Vetešník (čtyřka bez korm. lehkých vah).

Ženy: Miroslava Knapková (skif); Martina Stillerová, Kateřina Kopecká (dvojka bez kormidelnice); Lenka Antošová, Kristýna Fleissnerová (dvojskif).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze