Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Bolelo to víc než jindy, pravil skifař Synek, staronový mistr Evropy

Ondřej Synek | foto: AP

1 2014
O srbské metropoli Bělehradu se traduje, že jde o bílé město na soutoku Sávy a Dunaje, pro skifaře Ondřeje Synka je však městem zlatým. Coby úřadující mistr světa tam v neděli vyválčil další evropské zlato, své již čtvrté. "Ale tentokrát to byla fuška," hlásil z Bělehradu svěřenec trenéra Milana Dolečka.

Před šampionátem jste říkal, že nedáte nikomu ze soupeřů čuchnout, což jste také splnil. Jak jste mohl vědět, že to takhle zvládnete?
Na to je jednoduchá odpověď - cítil jsem formu. Ale Marcel Hacker Německa mě hodně prohnal, zvláště když se mi dneska nejelo vůbec dobře.

Jak se to projevilo?
Nebylo to ono, závod bolel víc než jindy. Po startu jsem se snažil jet co nejrychleji, což mě docela zahltilo. Byla to chyba, Marcel zůstal víc vzadu a útok zezadu mu vyhovoval. Já to měl udělat podobně. Ale nějak jsem se z toho dostal a na poslední pětistovce jsem to ukousal až do konce.

Hacker, podobně jako před rokem, dojel druhý a na stupních se opět radoval víc než vy. Čím to?
To je jasné, měl radost z dobře odvedené práce. Já ji měl taky, ale každý dává emoce najevo jinak. Raduju se stejně, ale víc to cítím uvnitř.

Těší vás, že tohle ME bylo obsazeno kvalitněji než v minulosti?
Určitě, o to větší mám radost. Pro drtivou většinu veslařů to byl první závod sezony, ale já nejel ani kontrolky reprezentantů.  A k té kvalitě obsazení - je to dané termínem. Když ještě předloni byla Evropa na podzim, tak to nemělo pořádnou úroveň, řada lidí už si vybírala dovolenou.

Na skifu jezdíte od roku 2005 čili desátou sezonu, a rok co rok vozíte z vrcholných podníků medaile včetně  stříbrných kovů z her v Pekingu a Londýně. Jak dlouho to ještě hodláte táhnout?
Doufám, že vydržím minimálně do olympiády v Riu. Je to ale rok od roku těžší, alespoň dneska to byla fuška. Doufám, že se v dalších závodech sezony víc rozjezdím, protože dneska mi to opravdu nesedlo. Nebyl jsem to vůbec já, ale ubojoval jsem to.Najdete na iDNES.czmobilní verze