Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Veslaři musí na šampionátu do oprav

25 2003
Milán - Samé neúspěchy počítali v pondělí čeští veslaři na mistrovství světa v Miláně. Ani jedna posádka si nedojela v rozjížďkách pro přímý postup do semifinále. V něm se určitě z českých reprezentantů objeví skifaři Václav Chalupa, Milan Vabroušek a Daniela Nacházelová a také dvojskif Milan Doleček, Ondřej Synek, kteří si postup zajistili už v neděli.

Přímý postup, z něhož se mohla radovat vítězná loď z každé rozjížďky, v pondělí těsně unikl párové čtyřce David Jirka, Jakub Hanák, David Kopřiva a Petr Vitásek. Ve čtvrté rozjížďce skončili čeští reprezentanti na druhém místě s více než čtyřvteřinovou ztrátou na vítězné Rusy a v úterý je čekají opravy.
 
"Na výbornou ruskou posádku jsme neměli, navíc klukům závod moc nesedl. Mezičasy však měli dobré a hlavně rozlosování pro opravy není zlé," uvedl reprezentační trenér Přemysl Panuška.
 
Podle výsledků se nedařilo ani osmiveslici ve složení Jakub Litera, Jan Gruber, Petr Mašek, Tomáš Karas, Jakub Makovička, Jan Ventruba, Jan Schindler, Petr Lesse a kormidelník Oldřich Hejdušek, která ve své rozjížďce skončila na čtvrtém místě.

Porazit dokázala pouze posádku z Číny a ve středu bude o postup do semifinále usilovat v opravách. Z tohoto výsledků však Panuška nedělal tragédii. "Až do třetí čtvrtiny to bylo dobré, ale pak jsme to vypustili. Na nejrychlejší Kanadu jsme neměli a o vše půjde až zítra," podotkl Panuška.
 
Výsledky rozjížděk notně poznamenala taktika. Přímo do semifinále totiž postupovali pouze vítězové, a tak řada posádek šetřila síly. Česká výprava je zatím spokojena. "Vše je podle očekávání. Žádný propadák se zatím nekonal, ale to nejdůležitější teprve přijde. V podstatě už od úterních oprav," zdůraznil reprezentační šéftrenér.
 
Na rozdíl od loňského roku, kdy si čeští veslaři stěžovali na ubytovací podmínky v Lucernu, je tentokrát vše v pořádku. Veslaři bydlí v hotelu Holiday Inn v bezprostřední blízkosti kanálu.

"Žádné problémy nejsou. Velkou výhodou je malá vzdálenost od areálu, čímž odpadla řada možných problémů s transporty," pochvaloval si Panuška.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze