Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Veselá vložka při stavbě domu. Koukal chce vyrazit do Afriky na kajaku

25 2010
To ti teda pěkně děkujeme, chytali se jeho parťáci z bronzové olympijské štafety za hlavu. Běžec na lyžích Martin Koukal má na léto plán - na kajaku chce vyrazit na výlet do Afriky. A reprezentační trenér se chystá poslat další tři lyžaře z medailové party s ním.

Finišmen kvarteta, které si ve Whistleru dojelo pro překvapivé třetí místo, doufá, že v létě konečně začne v Liberci budovat svůj domeček.

"A když zbude čas, plánuju takovou veselejší vložku," prozradil svůj sen. "Chci přejet z Evropy do Afriky na kajaku."

"No a máme tréninkovou náplň na léto," chytil se hned trenér reprezentačního týmu Miroslav Petrásek.

Koukal na svoji plavbu vyrazí ze Sicílie. Z domova mafiánských bossů je to nejkratší cestou na africký kontinent zhruba sto padesát kilometrů.

Do Tunisu tak plánuje dojet za den. "Mám kamaráda, kterej je cvok, a to já jsem taky," říkal k bláznivému nápadu. "Dost mě to láká."

Český reprezentant mimo drilu s kolečkovými lyžemi a v posilovnách využívá v letní přípravě právě i mořský kajak. Nápad o transkontinentální plavbě se mu proto v hlavě rodil dlouho.

"Už loni jsme přemýšleli, že bychom to zkusili, ale nějak to nevyšlo," vzpomínal jednatřicetiletý borec. "Debaty a plánování se nám dařily celkem dobře, ale v reálu jsme to dál nedostali."

Takže snad letos. Možná. "Nebo třeba příští rok, uvidíme, říkám si: maňána - někdy," krčil rameny.

Prioritou je totiž právě nové bydlení. Plány už jsou na papíře, čeká se jen na posvěcení od úřadů.

"Máme výbornýho architekta, maluje krásný domy," pochvaloval si rodák z Nového Města na Moravě. "Akorát odboru životního prostředí se to úplně nelíbí - jednou je moc velký, pak zase moc malý, nebo má moc rovnou střechu."

Sám lyžař se ale v budování domu angažovat nehodlá.

"Dvakrát kopnu krumpáčem, kladívkem poklepu základní kámen a pak už budu jenom koukat, jak mi to roste," těšil se. "Vyčistím konto a úspory, zadlužím se na nechutně dlouhou dobu, ale zbytek nechám na firmě."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze