Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Jediná mezi muži. Ekonomka přesedlala z vrchů do formule

Veronika Cichá se svou formulí | foto: Anna Vavríková, MAFRA

26 2015
Sedmadvacetiletá černovláska Veronika Cichá se mezi vrstevnicemi svou zálibou vymyká. Už čtyři roky obléká kombinézu a hlavu jí zakrývá přilba. Podlehla totiž koníčku, který má koní několik set. Jezdí v rychlých v autech. Donedávna se účastnila závodu do vrchů, kde musí zajet co nejrychlejší čas. Letos je poprvé zkouší vyměnit za formuli v sérii Boss GP.

Ve středu v ní trénovala na brněnském Masarykově okruhu. „Přítel mě zkrátka přemluvil, abych závodila ve formulích,“ říká Veronika Cichá.

Formule uhání po okruhu obrovskou rychlostí, přesto jsou podle ní bezpečnější než závodní auta, ve kterých jezdila doposud. „Maminka má samozřejmě o mě strach, ale chodí také fandit. Myslím, že přijde i sem do Brna,“ domnívá se závodnice, která v běžném provozu nedá dopustit na Nissan GTR.

Fotogalerie

Přes bývalého přítele se vůbec poprvé setkala s rychlými auty a zanedlouho ji to chytlo. „Ve druhém závodu jsem se vybourala,“ směje se dnes vystudovaná ekonomka. Nehoda ji ale neodradila, naopak mnohem více závodům propadla.

Čtyři roky teď byla závodnice zvyklá na trať, kterou odjede za pár minut a jiné auto na ní nepotká. Nově se bude muset popasovat na okruhu s 25 minutami a dalšími závodníky včetně svého partnera.

„Nesázeli jsme se. Zatím byl na tréninku rychlejší o pět sekund, ale taky už rok v ní jezdí,“ popisuje.

První závod v sérii Boss GP ji čeká už za dva týdny v Německu. Na brněnském Masarykově okruhu,pojede v září. „Formule jsou fyzicky náročnější, proto také v ní budu s ostatními jediná žena,“ dodává.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze