Velšané měli namále, ale senzaci nedopustili

Canberra - Ragbisté z ostrovů Tonga byli blízko senzace na mistrovství světa v Austrálii. V Canbeře proti Walesu se o výsledek rvali do posledních vteřin, ale nakonec o sedm bodů podlehli. V dalších nedělních zápasech bylo rozhodnuto mnohem dřív. Samoa si s přehledem poradila s Gruzií a Irové deklasovali Namibii o sedmapadesát bodů.

Samoa - Gruzie 46:9
Ragbisté z Plaveckých ostrovů hrají na turnaji zatím nejkrásnější ragby. Proti soupeři českého týmu z elitní skupiny evropského šampionátu předvedli spoustu nádherných akcích, z nichž pokládali pětky.

Gruzínci, kteří na jaře v Praze vyhráli 30:15, hráli hodně tvrdě a nečistě. Sudí proti nim nařídil 24 trestných kopů

Za vítěze se blýskla útoková spojka Va´a, autor 21 bodů. Položil pětku, proměnil pět kopů po pětce a dva trestné kopy.

Los, výsledky a tabulky ZDE

Irsko - Namíbie 64:7
Irové dosáhli svého nejvyššího vítězství v historii světových šampionátů. Už ve 14. minutě vedli 19:0 a svého soupeře dál drtili. Celkem položili deset pětek. Sedm kopů po pětce proměnil O´Gara, útoková spojka.

Neškodný soupeř dosáhl čestného úspěchu šest minut po půli, kdy snižoval pětkou na 5:33.

Irové sice vedou po dvou zápasech skupinu A, ale postup do čtvrtfinále zdaleka jistý nemají. Ještě je čeká favorizovaná Austrálie a Argentina. S ní si to nejspíš rozdají o druhé postupové místo.

Wales - Tonga 27:20
Těžce vydřené vítězství zajistili Jones hrající na útokové spojce, který ve vyrovnaném zápase proměnil čtyři trestné kopy, a zadák Williams. Ten položil pětku, proměnil kop po pětce a skóroval i dropem.

Hráči Tongy prohráli, ač položili o jednu pětku víc než vítězové. Jenže jejich třetí průnik do brankoviště Walesu přišel až dvě minuty před koncem.  Na zvrat už neměli čas.

Wales vyhrál poločas o čtyři body, pak dokonce vedl už 27:15, ale nakonec se o výsledek strachoval.

Sydney, skupina A: Irsko - Namibia 64:7 (26:0)
Body: O´Gara 14, Quinlan, Miller, Horgan po 10, Dempsey, Hickie,  Easterby, Kelly po 5 - Powel 5, Wessels 2. Pětky: 10:1.

Perth, skupina C: Samoa - Gruzie 46:9 (24:9)
Body:
Va´a 21, So'oialo, Tagicakibau, Sititi, Feaunati, Lima po 5 - Jimsheladze 9. Pětky: 6:0.

Canbera, skupina D: Wales - Tonga 27:20 (14:10)