Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Velkou bitvu Frýdku-Místku s Ostravou zlomil jeden setbol

Alexandra Dedková z Frýdku-Místku pomohla svému týmu v dramatickém utkání k výhře nad Přerovem. | foto: Alexandr SatinskýMF DNES

25 2010
Snadná záležitost pro Sokol Frýdek-Místek? Kdepak. Opět se potvrdilo, že derby nemá favorita, byť frýdecko-místecké volejbalistky jsou druhé a Ostrava sedmá. Navíc oba celky dělí 10 bodů. Leč v 18. kole extraligy Sokol vyhrál po boji 3:2 (-22, 24, 13, -21, 11).

"Vzhledem k postavení v tabulce to pro nás mělo být jednodušší, ale zápasy s Ostravou jsou pokaždé napínavé," podotkla frýdecko-místecká trenérka Alexandra Dedková.

Rozhodující byla koncovka druhého setu. V ní měly Ostravanky za stavu 24:23 setbol... Jenže jejich útok skončil v zámezí.

"Domácí tým byl nalomený, ale zaúřadovali rozhodčí," zlobil se ostravský trenér Leopold Tůma. "Balon prošel na stranu soupeřek, byl tečovaný a ještě spadl do hřiště. Rozhodčí pískl aut. To bylo drsné."
Byl to opravdu dobrý míč? "Těžko říct. Vím, že padal na čáru, ale rozhodčí to viděli jinak," řekla ostravská nahrávačka Kateřina Mayerhoferová. "Vyhrát tu sadu, tak bychom do té další šly jistěji."

Alexandra Dedková uznala, že závěr druhé sady byl pro Sokol klíčový. "Dostaly jsme se zpátky do zápasu." Apodle domácí nahrávačky Kateřiny Frigmanské se soupeřky psychicky položily, načež ve třetí sadě uhrály jen 13 bodů. "Problém byl spíše v tom, že jsme v úvodu třetího setu nevzaly příjem, což nás rozhodilo," uvedla ostravská nahrávačka. "Opět se ale projevila mladost našeho družstva."

Alexandra Dedková ocenila především ostravskou smečařku Romanu Elblovou. "Podala vynikající výkon v poli i na síti, měly jsme co dělat, abychom vyhrály," řekla Dedková.

"Byl to pořádně těžký zápas," dodala Kateřina Frigmanská.

A Lepold Tůma si jen povzdechl, že mu chyběla na liberu Kamila Spáčilová, která je se školou na povinném lyžařském výcviku. "S ní bychom dnes vyhráli," prohlásil. Na libero musel povolat dorostenku Markétu Krotkou.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze