Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velké ceně Bahrajnu prý hrozí terorismus

25 2003
Londýn - Nebezpečí teroristického útoku prý hrozí dubnové Velké ceně Bahrajnu, historicky prvnímu závodu formule 1 na Středním východě. Na vysoké bezpečnostní riziko upozornilo britské ministerstvo zahraničí. Podle jeho informací je podnik mistrovství světa v ohrožení stejně jako všechny další západní zájmy v oblasti.

"Neříkáme, že se závod nemůže uskutečnit. Ministerstvo zahraničí ale situaci podrobně sleduje a průběžně vyhodnocuje," potvrdil nejmenovaný zdroj ministerstva listu Motorsport News.

Vedení mezinárodního závodiště, které vyrostlo nedaleko hlavního města Manáma, si bezpečnostní rizika uvědomuje. "Nikdo není imunní proti takovým prohlášením, musíme brát vážně všechny hrozby v oblastní Středního východu," uvedli organizátoři Velké ceny.

"Naše závodiště ale zatím neobdrželo žádné přímé výhrůžky. Rizika, kterým musíme čelit, jsou stejná jako při každé jiné Velké ceně kdekoliv na světě," dodali pořadatelé závodu, který je na programu 4. dubna.

Také představitelé seriálu formule 1 nečekají zvláštní problémy, budou ale pečlivě sledovat informace britského ministerstva zahraničí.

"V Bahrajnu hrozí stejná nebezpečí jako v okolních státech Perského zálivu, není to zde ale tak napjaté jako v Saúdské Arábii," dodal zdroj z ministerstva.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze