Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Velká pardubická se blíží, přípravy finišují

4 2006
Pardubice - Pardubické závodiště finišuje s přípravami na slavný překážkový dostih, který se běží v neděli. Pořadatelé Velké pardubické několik týdnů dráhu kropili, aby nebyla příliš tvrdá. Pomohlo jim až deštivé počasí z počátku tohoto týdne, po němž podklad změkl.

Dostihový spolek, který závodiště v Pardubicích provozuje, letos nechal opravit některé vodní příkopy poničené povodněmi, a tak koně budou skákat přes vylepšené překážky. Malý a Velký vodní příkop stejně jako Hadí příkop dostaly nové modré laminátové vany.

Nedělního 116. ročníku Velké pardubické se zúčastní 17 koní. Na startu jednoho z nejslavnějších překážkových dostihů v Evropě bude i obhájce loňského prvenství Maskul, zatímco zahraniční koně budou v Pardubicích tentokrát chybět.

"Každý rok je to sázka do loterie. Ještě počátkem září to vypadalo na čtyři koně ze zahraničí, bohužel tu nakonec nejsou," řekl na dnešní tiskové konferenci v Pardubicích předseda představenstva Dostihového spolku Miroslav Petráň.

Vinu za neúčast koní z ciziny přičítá velké vzdálenosti a poměrně nízké dotaci dostihu (4,5 milionu korun) ve srovnání se zahraničím. Odhadnout vítěze si Petráň netroufl. "Velká pardubická letos nemá vyloženého favorita. Maskulovi nynější podklad nemusí úplně vyhovovat," prohlásil Petráň.

Kvůli nedělním dostihům se uzavře obchvat Pardubic. Jak uvedl ředitel  závodiště Jiří Kunát, silnice bude vyhrazena pro parkování aut diváků. Parkovacích míst v areálu závodiště totiž ubylo kvůli vybudování pískového kolbiště a pořadatelé hledali náhradní možnosti, kam automobily umístit.

"Podařilo se nám pronajmout si obchvat města, který bude sloužit jak pro V.I.P. hosty, tak pro běžné návštěvníky," řekl Kunát.

Silnice se uzavře od nadjezdu u podniku Paramo až k napojení na budoucí obchvat obcí u Dražkovic. Další parkovací místa budou vyhrazena na letišti. V roce 150. výročí založení dostihového závodiště v Pardubicích se také o třetinu rozšířil počet pokladen pro sázkaře. Těch je nyní 110.

Autoři: ,


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze