Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velkou cenu Tábora ozdobí start Hejnové

Zuzana Hejnová na mítinku Zlatá tretra | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

25 2016
Zuzana Hejnová v běhu na 200 metrů. Radek Juška v dálce. Jan Kudlička v tyčce. Lenka Masná v běhu na 800 metrů a řada dalších kvalitních závodníků z Ukrajiny, Polska, Ghany nebo Slovenska.

Ve středu 27. července vpodvečer odstartuje na táborském stadionu Míru už 55. ročník Velké ceny Tábora. Jednoho z nejstarších atletických mítinků na dráze v republice.

„A musím říct, že bude asi nejvíce nabitý v jeho historii,“ pochvaluje si pořadatel David Bor, který zve fanoušky na řadu jmen, která mohou ve druhé polovině srpna lidé sledovat v televizi při olympiádě v Rio de Janeiru.

Už v červnu viděli fandové atletiky v Táboře na mistrovství republiky řadu českých hvězd i třeba nejdelší pokus v oštěpu Barbory Špotákové v letošní sezoně. Koho ale neviděli, to byla úřadující mistryně světa a bronzová z londýnské olympiády v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová. Startovat ale bude nyní. Její parádní disciplína 400 metrů překážek se v rámci mítinku sice neběhá, ale vyrazí do závodu na 200 metrů.

Disciplíny mítinku

Muži 100 m, 400 m, 800 m, 3 000 m přek., 110 m přek., dálka, výška, tyč, koule, oštěp
Ženy 200 m, 400 m, 800 m, 100 m přek., dálka, výška, koule, oštěp

„Jsem rád, že každý rok můžeme lidem nabídnout nějakou atletickou hvězdu,“ dodává David Bor. „Každý má nějakou přípravu. Třeba běžci zůstávají na horách co nejdéle a s jejich starty pře Riem už je to složitější, ale ostatní disciplíny našeho mítinku využívají, aby nevypadli z tempa. Přece jen olympiáda je ještě docela daleko. Nepatříme k nejbohatším mítinkům, ale s atlety se dokážem na podmínkách startu nějak domluvit.“ Parádní disciplínou táborského mítinku je 800 metrů mužů i žen. K ozdobám bude podle Bora patřit také letos. Startovat bude určitě šestinásobný vítěz Josef Pelikán ze Slovenska a přední čeští běžci Kubistanebo Havlíček. V ženách pak reprezentantky Ukrajiny, Slovenka Klocová nebo Češka Masná.

Start první disciplíny je v 17 hodin. Slavnostní zahájení bude v 18.10 a diváci nepřijdou ani o servis na velkoplošné obrazovce přímo na stadionu. Vstupné je 70 korun. Děti do 15 let mohou jít zdarma.Najdete na iDNES.czmobilní verze