Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velká cena Nového Města má být letos strojem na rekordy mítinku

Vítězslav Veselý | foto:  Michal Růžička, MAFRA

13 2010
Stačí vyslovit název atletického podniku pořádaného v Novém Městě nad Metují a mnohým se z loňska vybaví prudký déšť a silný vítr. Jenomže tentokrát to má být jinak. Na stadion láká i početná zahraniční konkurence jedoucí si na východ Čech pro řadu rekordů.

"A prolomení zdejších nejlepších výkonů očekáváme rovnou šestkrát," říká pořadatel mítinku Aleš Žďárský.

Za všechny hovoří třeba překážkář na 110 metrů Jeff Porter. Americký borec tu vloni zaběhl zbrusu nový rekord mítinku časem 13,55 vteřin. Všechno nasvědčuje tomu, že letos čas ještě vylepší. "Už běžel i o 18 setin vteřiny rychleji, tak věřím, že letos zaběhne srovnatelný čas," tvrdí Žďárský.

Porterův start v Novém Městě umožnil především jeho pečlivě sestavený závodní program. Od května do září totiž pobývá výhradně v Evropě a zúčastňuje se velkých akcí.

"U nás se mu líbilo, už během ostravské Zlaté tretry přislíbil účast a jsme rádi, že slovo dodržel. Stal se tváří mítinku," libuje si hlavní pořadatel.

A co nejlepší Češi? Těch tu najdete až deset. V oštěpařském sektoru bude o vítězství usilovat český reprezentant Vítězslav Veselý. Na sprinterské dvoustovce si fanoušci přijdou na dalšího známého, na Jiřího Vojtíka.

Pražský závodník by měl podle Žďárského rovněž svést souboj s chronometrem. "Hodně si slibujeme také v závodě dálkařů. Máme tu jedenáct lidí, kteří skáčou za hranici 7,20 metrů," dodal.

Pořadatelé usilovali také o start sprinterky Denisy Rosolové. Ten se však odkládá minimálně o rok, talentovaná atletka totiž poběží v Londýně. Novoměstský podnik odstartuje v sobotu od 13 hodin.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze