Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velkou cenu silničních motocyklů uvidí i Brno, pojede se v půli srpna

Divácká kulisa na Velké ceně Brna silničních motocyklů | foto:  David Neff, MAFRA

26 2014
Závod mistrovství světa silničních motocyklů se v příštím roce pojede v Brně 16. srpna. Mezinárodní federace FIM český závod zařadila do svého předběžného kalendáře na sezonu 2015.

Brno tak zůstalo jedním z osmnácti pořadatelů šampionátu, z ekonomických důvodů byl přitom jubilejní padesátý ročník brněnského závodu MS dlouho ohrožen.

Brněnský závod zůstal v kalendáři ve stejném týdnu jako letos a nezměnilo se ani jeho postavení vůči ostatním závodům. O týden dříve je na programu závod MotoGP v Indianapolis, dva týdny po Brnu následuje Velká cena Británie. Ta se nově pojede na okruhu v Doningtonu.

Kalendář MS světa silničních motocyklů v roce 2015

29. března: Grand Prix Kataru (Dauhá)

12. dubna: GP USA (Austin)

19. dubna: GP Argentiny (Termas de Río Hondo)

3. května: GP Španělska (Jerez)

17. května: GP Francie (Le Mans)

31. května: GP Itálie (Mugello)

14. června: GP Katalánska (Barcelona)

27. června: GP Nizozemska (Assen)

12. července: GP Německa (Sachsenring)

9. srpna: GP Indianapolisu

16. srpna: GP České republiky (Brno)

30. srpna: GP Británie (Donington)

13. září: GP San Marina (Misano)

27. září: GP Aragonie (Aragon)

11. října: GP Japonska (Motegi)

18. října: GP Austrálie (Phillip Island)

25. října: GP Malajsie (Sepang)

8. listopadu: GP Valencie

"Pro nás je nejvíc potěšitelné, že v kalendáři vůbec jsme. Měli jsme ujištění, že (promotér MS) Dorna v Brně chce dál pokračovat. Po událostech z léta jsme ale museli čekat právě na dnešní vydání předběžného kalendáře," uvedla výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Té vyhovuje i zachování termínu, třebaže vidí pouze týdenní přestávku po závodu v Indianapolis jako hodně hektickou kvůli přesunu jezdců a jejich aklimatizaci.

"Na druhou stranu díky tomuto rozložení máme časovou rezervu po našem závodě. Proto můžeme ještě fanouškům nabídnout bonus v podobě týmových testů po skončení brněnského závodu. Počítáme s tím, že týmy budou i v příštím roce na Masarykově okruhu testovat," dodala Ulmanová.

Další informace o závodu Grand Prix České republiky 2015 budou zveřejňovány v průběhu října a listopadu i s ohledem na další jednání o financování závodu a spolupráci s Jihomoravským krajem, městem Brnem a státem. Cílem je zahájit předprodej vstupenek na jubilejní závod v předvánočním období.

Garantem pořádání závodu bude Jihomoravský kraj, který bude o získání potřebné licence jednat s promotérskou společností Dorna. Jihomoravský hejtman Michal Hašek (ČSSD) má dále za úkol požádat ministerstvo školství o poskytnutí 40 milionů korun na závod a brněnský magistrát o deset milionů. Takzvaný zalistovací poplatek nutný pro konání Velké ceny činí 70 milionů korun.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze