Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Velká cena v Brně se pojede dalších 5 let, kdo zaplatí dluh, jasné není

Valentino Rossi na brněnském okruhu. | foto:  David Neff, MAFRA

16 2015
Těsně před startem nedělní české Grand Prix zazněla zpráva, na kterou všichni netrpělivě čekali: "MotoGP se v Brně pojede i příštích pět let." Informovali o tom na brífinku ministryně školství Kateřina Valachová (ČSSD) a Carmelo Ezpeleta. Není však stále jasné, kdo uhradí pořádající společnosti Dorna dluh 110 milionů korun.

„Jsem potěšen, že mohu oznámit, že Velká cena bude v Brně pokračovat,“ sdělil šéf MotoGP Carmelo Ezpeleta. 

Valentino Rossi (vlevo) a šéf promotérské společnosti Dorna Carmelo Ezpeleta si...

Valentino Rossi (vlevo) a šéf promotérské společnosti Dorna Carmelo Ezpeleta.

Automotodrom, pro který byly poslední ročníky velké motoristické akce ztrátové, neuhradil zalistovací poplatky za letošní a loňský závod. Přesto se motocyklová elita vrátí na Masarykův okruh i příští sezonu.

„Dorna počítá s tím, že v Brně se pojede dalších pět let. Jejím partnerem bude spolek organizovaný městem a krajem,“ uvedla Valachová. „Spolek vznikne nejpozději v září, čeká nás hodně práce,“ dodala.

Místo Automotodromu bude MotoGP pořádat organizace, kterou vytvoří Jihomoravský kraj a město Brno. „Jsem za to velmi rád, touto dohodou teprve začíná. Spolek musí dokázat, že na pořádní velké ceny má,“ uvedl brněnský primátor Petr Vokřál (ANO).

Nikdo z aktérů nedělního setkání ovšem nesdělil, kdo, jak a kdy zaplatí promotérovi dluh 110 milionů korun.Advantage Consulting, s.r.o.
PRODUKTOVÝ SPECIALISTA – PLASTY

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 42 000 - 55 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze