Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Vyškově pojede osm vozů WRC

11 2003
Vyškov - Podobně jako před rokem může být po sobotní Böttcher rallye, předposledním podniku mistrovství, jasný mistr České republiky ve sprintrallye. Liberecký pilot Štěpán Vojtěch k němu má velmi blízko. Vede tabulku s náskokem šestadvaceti bodů a pokud vyhraje, tak už jej nikdo nemůže ani teoreticky předstihnout. Vítěz totiž bere třicet bodů, druhý v pořadí o pět méně. Před rokem si ve Vyškově zajistil titul Stanislav Chovanec. Závěrečný díl šampionátu se odehraje druhý říjnový víkend v Sosnové u České Lípy.

Štěpán Vojtěch, mladší z bratrské dvojice libereckých jezdců, si je možnosti zisku titulu dobře vědom. Na startu bude s vozem Peugeot 206 WRC. Je jasně největším favoritem vyškovské soutěže. V šampionátu ve sprintrallye se letos představil čtyřikrát. Jeden podnik nedokončil, ale další tři vyhrál.

"Vítězství ve Vyškově by mě dalo jistotu titulu. Ale bez šance nejsem ani na dalších místech, ovšem to je pak trochu složitější matematika. Auto jsme po Barum Rallye opravili, byl porouchaný jeden z pohonů kola," uvedl Štěpán Vojtěch.

Do Vyškova míří také Karel Trněný, zatím třetí muž pořadí. Představí se s vozem Škoda Octavia WRC, se kterým havaroval v Barum Rallye. Trněný se před sezonou netajil přáním na zisk titulu.

"To se nezměnilo. Zatím se nevzdávám, možné je všechno. Rallye často rozhoduje technika, nic není předem jasné. Štěpána Vojtěcha v klidu nenechám. Mechanici ale měli v posledních dnech plné ruce práce s opravou octavie WRC po Barumce," prohlásil Trněný.

Pořadatelům Böttcher rallye se přihlásilo 96 posádek do hlavní soutěže a dvacet historických vozů. Kromě Trněného a Štěpána Vojtěcha pojede s vozy nejsilnější kategorie WRC také starší z Vojtěchů, Tomáš. Usedne rovněž do Peugeotu 206 WRC. Za volanty zbývajících pěti vozů WRC Škoda Octavia se představí obhájce titulu Stanislav Chovanec, Tomáš Enge, Jiří Volf, Marcel Sítník a Antonín Kočař. K favoritům patří také druhý jezdec průběžného pořadí absolutní klasifikace David Komárek s vozem Mitsubishi Lancer EVO.

Na minuty má spočítaný čas do startu vyškovské rallye Tomáš Enge. "V minulých dnech závodil v ASmerice, nyní je ještě na testování v Kalifornii a přiletí těsně před začátkem soutěže. Jeho spolujezdec Petr Gross tvrdí, že by měl Enge všechno stihnout," uvedl tajemník soutěže Jan Olejníček.

Rallye odstartuje v sobotu v 8 hodin ráno na Masarykově náměstí. Jednodenní soutěž je předposledním, šestým, podnikem mistrovství České republiky ve sprintrallye.

O výsledku sprintrallye se rozhodne v šesti rychlostních zkouškách o celkové délce 75,66 kilometru, které se pojedou na třech úsecích. První a čtvrtá Hlubočanská rychlostní zkouška měří 8,57 km, druhá a pátá Račická zkouška má 12,10 km. Nejdelší bude třetí a šestá Podivická zkouška v délce 17,21 km. Celkem soutěž měří 177,18 kilometru. Vítěz dojede do cíle na Masarykově náměstí ve Vyškově v půl třetí odpoledne.
 
Stav mistrovství ČR ve sprintrallye po pěti podnicích - absolutní pořadí:
1. Š. Vojtěch 90 bodů, 2. D. Komárek 64, 3. Trněný 62, 4. Chovanec 54, 5. Semerád 46, 6. Jandík 36, 7. Pech 30, 8. Červenka 29. 

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze