Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Ve Mšeně se extraliga už nepojede

21 2004
Mšeno - Nejkvalitnější česká plochodrážní soutěž ve Mšeně pravděpodobně končí. V nové sezoně budou muset fanoušci tohoto sportu za extraligou do Slaného. Mšenský klub odmítl účast v baráži proti Plzni a dle soutěžního řádu sestupuje do první ligy. Plochodrážní svaz pozměnil pravidla baráže, která se jede mezi posledním družstvem extraligy a vítězem druhé nejvyšší soutěže.

Nově si kluby mohou do týmu vybrat jezdce, kteří patří jiným klubům. „Kdo bude mít víc peněz, vyhraje. A do takového měření sil nepůjdeme,“ říká prezident mšenského klubu Vladimír Wasyliw.

Šance, že Mšeno zůstane v elitní soutěži, ještě existuje. Extraliga se v příští sezoně možná rozroste ze čtyř na pět družstev. „Rozhodne svaz,“ podotýká Wasyliw.

O atraktivní podniky by fanoušci přijít neměli. V příštím roce se ve Mšeně uskuteční finále mistrovství republiky jednotlivců a finále evropského šampionátu juniorů. Sezona začne tradičním prvomájovým závodem.

Jezdecký kádr zatím zůstává stejný i pro příští rok. Pokud však mšenské mužstvo pojede pouze druhou nejvyšší domácí soutěž, podle pravidel nebude moci využít polských jezdců.

Motoristické soutěže mají ve Mšeně dlouhou tradici. První plochodrážní závod se ve městě jel v roce 1957. V loňské sezoně družstvo bojovalo o historicky nejlepší umístění v extralize. Po dramatickém průběhu soutěže nakonec zůstalo čtvrté.

Kdy se do Mšena vrátí elitní domácí soutěž? „Dorůstají nám junioři, kteří už si vyzkoušeli i extraligu,“ naznačuje Wasyliw.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze