Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Frenštátští se chystají na Světový pohár žen i skoky mužů

Polský skokan na lyžích Klemens Murańka ve Frenštátě pod Radhoštěm. | foto: Jiří Seidl, MF DNES

3 2017
Skokanský můstek v areálu Jiřího Rašky ve Frenštátě pod Radhoštěm bude 18. a 19. srpna hostit Světový pohár. Zatím však jen žen. Bude předcházet Memoriálu Jiřího Rašky, jenž se koná v rámci Kontinentálního poháru mužů 20. srpna.

„Těší nás, že se do Frenštátu po dvaceti letech vrací nejvyšší skokanská letní soutěž. Poprvé v historii to je Světový pohár žen,“ řekl ředitel závodu Jan Baier. „Očekáváme, že přijedou opravdu ty nejlepší světové skokanky. Pro naše dívky to bude příležitost sbírat body potřebné k olympijské kvalifikaci, aby se poprvé probojovaly na olympijské hry.“

Ženy se utkají v pátek od 16.30 a v sobotu od 14.00 a pořadatelé už vědí, že dorazí mistryně světa Američanka Sarah Hendricksonová a čtyřnásobná vítězka Světového poháru Japonka Sara Takanašiová.

„Světový pohár mužů by byl nákladnější a ještě bychom museli vylepšit stávající areál,“ vysvětlil Jan Baier, proč pořádají závod žen, byť už několik let uvažují o letním Světovém poháru mužů.

Mužům bude patřit neděle. Od 14.00 je čeká hlavní závod Memoriálu Jiřího Rašky, který je zároveň Kontinentálním pohárem a letos poprvé bude i vrcholem Beskydského turné.

„Dohodli jsme se s polskými pořadateli na třídenní tour na můstcích ve Szczyrku, Wisle a Frenštátě,“ uvedl Jan Baier. „Skokané absolvují tři závody ve třech dnech na velikostně rozdílných můstcích.“ Ty ve Szczyrku a Frenštátě mají konstrukční bod 95, ve Wisle 130.

Závodů se zúčastní česká špička v čele s Jakubem Jandou a Romanem Koudelkou. „Jednáme také o účasti zahraničních hvězd, mimo jiné Janne Ahonena a Simona Ammanna,“ dodal ředitel Memoriálu Jiřího Rašky.

Autor:


Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze