Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Valldemoso se léčí. Běhat už asi nebude, řekl kouč Uhl

Žokej Jan Faltejsek a kůň Valldemoso | foto: Radek Kalhous, MAFRA

26 2014
Místo toho, aby proháněl své soupeře na dostihových drahách, se desetiletý ryzák Valldemoso ze stáje Sendy Ostrava Uhl léčí. A jeho návrat do dostihů je podle trenéra Jiřího Uhla nepříliš pravděpodobný.

"Pracuje, každý den jde ven, ale dáváme mu tak šedesát až sedmdesát procent zátěže," líčil Uhl. "Valldemoso sice nikdy nezačínal na začátku sezony, ale myslím, že běhat už nebude, i když člověk nikdy neví. Příroda je mocná čarodějka," přemítal trenér, pod jehož vedením skončil Valldemoso třetí ve Velké pardubické.

Celou loňskou sezonu ho ale trápily potíže s hleznem a kvůli nim musel i skončit. "Vyčítal bych si, kdyby se mu něco stalo. V tom věku a po takové kariéře musí být koně opotřebovaní a zaslouží si péči," povídal Jiří Uhl.

A Valldemosovi se věnují opravdu poctivě. Dokonce mu zařídili léčbu přístrojem, který se používá v humánní medicíně. "Máme tu půjčený na zkoušku ultrazvuk s rázovou vlnou. Třeba mu to pomůže," podotkl Uhl. "Na to nejnáročnější běhání už to ale asi nebude. Neříkám že nikdy, ale do Velké pardubické hlášený není."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze