Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Válka s Contadorem skončila, ujišťuje Armstrong. Od Španěla dostal hodinky

NOVÁ VÁLKA? Ne, jen jsme prohodili pár slov, tvrdí jak Contador (vlevo), tak Armstrong. | foto: AP

9 2010
Absolutně nic k tobě necítím, vzkázal nasupený Alberto Contador po svém loňském triumfu na Tour de France. Ještě se máš co učit! Nech keců a začni děkovat týmu, kontroval Lance Armstrong. Válku dvou cyklistických hvězd uvnitř týmu Astana vyřešil čas.

Teď k sobě cítíme respekt, říkají oba už smířeně.

Před startem 5. etapy Tour v Épernay dorazil španělský El Pistolero k týmovému autobusu Armstrongovy stáje RadioShack, vyskočil na schody a zmizel za kouřovými skly.

V ruce nesl dva malé balíčky.

"Proč jsem tam šel? Abych pozdravil bývalé kolegy," odsekl jen.

Jenže jeho návštěva měla význam. Svému někdejšímu spolujezdci a tehdejšímu týmovému řediteli přinesl opožděný dárek. Dvojnásobný král Tour si potřásl rukou s Johanem Bruyneelem a pronesl: Tohle je dík za minulý rok, za pomoc na mé cestě ke žlutému dresu.

"Ano, přinesl nám luxusní hodinky," prozradil belgický manažer stanici Sporza. "Všichni z týmu už byli obdarováni, kromě mě a Lance. Je to od Alberta krásné gesto."

Už se stalo tradicí, že šampion závodu takto vyjádří poděkování těm, kteří se na jeho prvenství podíleli. Sedmička jezdců z loňského výběru Astany dostala pozornost na pozávodní party. Tam ale jak Bruyneel, tak Armstrong (na protest?) nepřišli.

"Velmi štědré gesto," citovala Armstronga po etapě agentura AP.

Američan byl totiž právě mimo autobus u podpisového archu, kam se všichni cyklisté před startem musejí upsat. "Mluvili spolu během etapy," uklidňoval Bryuneel. Válka už prý skončila.

Armstrong přesto španělského cyklistu popíchl: "Konečně uznal, že měl za sebou podporu skvělého týmu."

Lance Armstrong (v popředí) a Alberto Contador

KDO JE JEDNIČKA? Lance Armstrong (v popředí) a Alberto Contador vyhlásili během loňské Tour de France slovní válku. Teď už je všechno v pořádku, ujišťují cyklisté.

Contador loni do Francie přijel v roli jasné jedničky Astany. Jedu si pro druhé vítězství, plánoval. I Armstrong tvrdil: Budu jen pomáhat.

Jenže pak sedminásobný šampion nejslavnějšího závodu světa dostal chuť dojet si i pro osmé vítězství z francouzských etap. A nebral ohledy na svůj slib. Navíc za zády měl skrytou podporu Bryuneela. "Ne, nikoho neupřednostňuji," bránil se přesto manažer formace.

Contador vyhrál a v Paříži na stupních vítězů mu po levé ruce stál třetí Armstrong. Pak se nesmiřitelní rivalové rozešli, Američan vytvořil vlastní tým a přetáhl k sobě celou sestavu z loňské Tour, Contador zůstal v modrém dresu s kazašským sluncem na dresu.

"Teď už máme fajn vztah," potvrdil Armstrong. "Contador je pravděpodobně ten nejtalentovanější kluk, co kdy usedl na kolo. Nemám problém tohle říct. Možná u televize to vypadá, jako že je mezi námi horko, ale vážně to tak není. Cítíme k sobě vzájemný respekt."

I když fotografie, která v úterý oblétla svět, zase vzbudila spekulace: "Vypadá to, jako že se hádáme, že?" smál se pak Armstrong. "Ale není to tak, to je úplná blbost."

"Prostě jsme prohodili kus řeči," souhlasil Španěl.

"Oba už jsme tím dramatem unavení," pokračoval Armstrong. "Teď se hlavně těšíme na dva zbývající týdny Tour, kde se ukáže, kdo je letos tím nejlepším závodníkem."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze