Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Nám se to moc líbilo, chválí si Pech po Rallye Šumava

Václav Pech na Rallye Šumava | foto: ČTK

5 2016
Sice není zvyklý, aby v domácím šampionátu končil Václav Pech pod stupni vítězů, ale při premiéře s novým vozem Porsche 997 GT3 mohl být s celkovým pátým místem spokojen.

Před ním dojeli jen jezdci továrního týmu Škoda Kopecký a Tidemand, třetí Valoušek, také s Fabií R5, a čtvrtý Černý (Škoda Fabia S2000).

„Nám se to moc líbilo. Je to velký sport a zábava od začátku do konce,“ vzkázal Pech prostřednictvím svojí facebookové stránky a děkoval fanouškům za povzbuzováni.

A ti se opravdu bavili, kolem trati jich bylo víc než v předchozích ročnících. Může za to vynikající startovní pole, ale i premiéra Pechova porsche. Když se diváci dozvěděli, že jezdec plzeňského EuroOil Invelt teamu ovládl úvodní rychlostní zkoušku – Čínovský okruh – ocenili ho bouřlivým potleskem.

„A jaký jsem měl pocit po vítězství na okruhu? No, horší by to bylo, kdybych tam s tímhle autem nevyhrál,“ usmál se Pech v rozhovoru pro web autosport.cz.

Pravda, on sám už před závodem tvrdil, že svoje šance vidí především na úvodní rychlostce klatovské rallye. Na techničtějších měřených úsecích ztrácel, v cíli tedy celkové páté místo bral.

„Mám toho plný kecky, jsem dost utahaný, je to takové hrubé silové ovládání auta. Řekl bych návrat ke kořenům rallye, řekl bych takové osmdesátky,“ pokračoval Pech v rozhovoru a v dobrém rozmaru pokračoval. „A líbí se to holkám, říkají: Jé, porsche,“ usmíval se.

Veškerá legrace ale zase půjde stranou. Už za necelý měsíc se jede Rallye Český Krumlov, kde by Pech určitě rád vystoupal zase o nějaký ten stupínek výš.

„Už během Šumavy jsme udělali velký progres, co se týče nastavení podvozku i řízení. Opravdu každý odjetý kilometr je v tomhle směru dobrý,“ doplnil 39letý Pech.Najdete na iDNES.czmobilní verze