Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Rallye Bohemia. A Pech? Zase dojel druhý, zase za Kopeckým

Václav Pech při Rallye Příbram. | foto: Ján Honza

13 2015
Třetí závod mistrovství ČR v automobilových soutěžích v řadě měl stejné pořadí na čele. Rallye Bohemia vyhrál Jan Kopecký, tovární jezdec škodovky s novou fabií R5, před obhájcem titulu Václavem Pechem z plzeňského EuroOil Invelt teamu.

Jen na úvodní Rallye Šumava to bylo jinak, ale zřejmě jen proto, že Pech pro poruchu nedokončil.

Na dalších podnicích favorizovanou škodovku zle proháněl, ale tentokrát na její domovské trati v okolí Mladé Boleslavi ztratil 51 vteřin. „Na Honzu jsme neměli. Ujížděl nám vložku po vložce, takže druhé místo bylo maximum, které jsme mohli získat,“ přiznal Pech pro ČTK.

Přestože Kopecký v českém mistráku kraluje, titul ještě jistý nemá. Do konečného hodnocení se počítá pět ze šesti výsledků, navíc srpnová Barum rallye má koeficient 1,5; ve hře tak bude 120 bodů.

„Nic nevzdáváme, i když taháme za kratší konec. Barumka to může celé otočit,“ doufal plzeňský jezdec, i když připustil, že tentokrát na Kopeckého nestačil.

„Na předcházejících soutěžích jsem cítil, že máme na první místo. Tady na to nebylo. Honza nám furt ujížděl, ať jsme dělali, co jsme dělali. Moc chyb bychom u sebe nenašli, i auto fungovalo,“ dodal Pech.

Důležitý může být i poslední podnik s centrem v Janovicích nad Úhlavou, který nahradí zrušenou Rallye Příbram. „Bude to jednodenní soutěž, která se započítá do velkého mistráku,“ upřesnil Pech.

Po Rallye Bohemia ho může těšit, že za sebou nechal evropského šampiona Fina Lappiho, i když druhého továrního jezdce Škody přibrzdil defekt, i ostatní české jezdce.Najdete na iDNES.czmobilní verze