Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vabroušek se stal opět veslařem roku

Michal Vabroušek s trofejí pro nejlepšího veslaře roku. | foto: MAFA - Dan Materna

7 2000
P r a h a - Skifař lehké váhy Michal Vabroušek, první český veslař, který se stal mistrem světa, se stal vítězem ankety o nejlepší posádku roku. Pětadvacetiletý závodník pražské Dukly, jenž triumfoval na šampionátu v Záhřebu, obhájil vítězství z loňského roku. Druhé místo obsadil stejně jako v předešlém ročníku ankety její devítinásobný vítěz a jediný český olympionik, skifař Václav Chalupa. Třetí skončil dvojskif Ondřej Synek, Jakub Hanák, bronzový z juniorského mistrovství světa.

Vabroušek získal v hlasování sta veslařských odborníků, zástupců oddílů a reprezentačních trenérů 147 bodů, o 43 více než Chalupa. "Určitě mě to potěšilo, i když se jedná o anketu, tedy o subjektivní hodnocení lidí," uvedl Vabroušek, jenž vedle zlata na mistrovství světa v neolympijských disciplínách vyhrál i akademické MS.

"To však bylo spíše z povinnosti," řekl. Situaci mu podle jeho slov ulehčil nezdar hlavního soka, Václava Chalupy v Sydney. "Vaškovi to bohužel nevyšlo, takže nebyla tak tvrdá konkurence," přiznal Vabroušek. Jeden z hlavních závodů v sezóně však nevyšel i jemu. Společně s Václavem Malečkem nedokázali postoupit v dodatečné kvalifikaci na olympijské hry.

"Byl to jeden z úkolů, ale vážím si toho, že i když se nám nepodařilo postoupit, zúročil jsem to, co jsem natrénoval, někde jinde," dodal Vabroušek.

V rámci slavnostního vyhlášení, které se dnes uskutečnilo v pražském hotelu Pyramida, byly také předány ceny nejlepším klubům v hodnocení olympijských disciplín. Do pětikolového Českého poháru se započítávaly výsledky všech věkových kategorií od žactva po dospělé. Celkovými vítězi poháru se stali závodníci SK Smíchov.

Úspěšní reprezentanti ze seniorského i juniorského mistrovství světa zároveň převzali finanční odměny podle stanovených kritérií České veslařské federace.

Výsledky
1. Michal Vabroušek, skif lehké váhy (trenér Jaroslav Starosta) 147 bodů
2. Václav Chalupa, skif (trenér Zdeněk Pecka) 104
3. Ondřej Synek, Jakub Hanák, dvojskif juniorů (trenér Milan Doleček) 100
4. Jakub Litera, Milan Doleček jun., Jakub Štencl, David Jirka, párová čtyřka juniorů (trenér Milan Doleček) 91
5. Martin Pavelka, skif juniorů (trenér Jaroslav Švrček) 61
6. Tomáš Karas, Michal Cígler, Petr Imre, Adam Michálek, kormidelník Jan Žižka, čtyřka s kormidelníkem (trenér Přemysl Panuška) a Martina Struhová, Pavla Struhová, Barbora Vařeková, Jana Literová, párová čtyřka juniorek (trenér Pavel Struha) všichni 11
8. Pavlína Křtěnová, skif lehkých vah (Tomáš Kacovský) 4.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze