Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Vabroušek se na Havaji nezlepšil

20 2003
Kona - Na slavném závodě Ironman byl sice Petr Vabroušek nejlepším českým závodníkem, přesto odjede z Havaje zklamán. Před závodem si totiž stanovil velký cíl: zlepšit své loňské devatenácté místo. To se mu však nepodařilo a do cíle dorazil jako dvaatřicátý. Člen týmu Author tak může být spokojený aspoň s tím, že zdolal svého největšího domácího soupeře Jana Strangmüllera.

Nevím zda jsem chytil nějaký vir, ale středeční noc jsem strávil kýcháním a smrkáním, takže jsem okamžitě nasadil horu vitamínu a horkého čaje. Zabralo to a před závodem jsem se už vyspal, takže vše bylo v pořádku," popsal předstartovní lapálie Vabroušek.

Plavání zvládl skvěle, jedinou komplikací byl stržený čip časomíry, pro který se musel vrátit. "Doplaval jsem o tři a půl minuty rychleji než vloni pod 55 minut na 130. místě. Depo se trošku protáhlo, neboť jsem nemohl najít ten čip, už jsem si dokonce řekl o nový, pak jsem ho konečně našel a vrátil se k výlezu z vody zaznamenat čas. Při tak dlouhém závodě to není nic podstatného," řekl český závodník.

Na kole začal tradičně zvolna, pak se rozjel a v tu chvíli to vypadalo na čas hluboko pod devět hodin. "Na 140. kilometru jsem předjel Honzu a zbýval útok na čas a pozice. Se slabším větrem se bohužel dostavil jiný negativní efekt, neúnosné vedro, které znamenalo, že jsem dokončil kolo na 47. místě. Výborně zajeli i Tomáš Petr, David Vydra," pochválil Vabroušek své krajany.

Ve druhém depu se důkladně prolil vším tekutým a obložil ledem. Pak se vydal alespoň za umístěním ve druhé desítce. "Zahájil jsem první desítkou za 40 minut, ale brzy jsem poznal, že by to v tom vedru bylo falešné hrdinství a postupně zvolnil," vylíčil závěrečný běh Vabroušek.

Životní maxima na Havaji odvedli 57. místem Petr i Vydra, jenž skončil na 101. příčce. Strangmüller se trápil a po loňském 22. místě dokončil závod na 415. pozici. Vítězi závodu se stali kanadští manželé Peter Reid a Lori Bowdenová.

Samostatnou kapitolou byl nejen podle Vabrouška výkon vozíčkáře Zbyňka Švehly, který závod dokončil za ohromujících 13:07 hodiny.

Přehled umístění českých závodníků na závodě Ironman: 32. Vabroušek 9:06:22 hod., 57. Petr 9:22:50, 101. Vydra 9:34:14, 415. Strangmüller 10:22:09, 1132. Horáček 12:28:25, 1279. Švehla 13:07:55, 1521. Štěrba 15:52:08, Tomáš nedokončil.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze