Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Vabroušek má druhý železný titul

25 2006
Otrokovice - Nezničitelný ironman Petr Vabroušek dobyl další triumf, na téměř domácí půdě v Otrokovicích se stal podruhé v kariéře mistrem republiky v triatlonu na dlouhých tratích. Letos absolvoval už pátého Ironmana, tj. dálky 3,8 km plavání - 180 km - 42,2 km běhu. Stříbro má z horkého dne Lukáš Vrobel a bronz Tomáš Bednář, další reprezentanti.

Mezi dvěma statečnými ženami byla lepší Šárka Kolbová z TK Opava.

Z vody vylézal Vabroušek se ztrátou 2:39 na první příčku. "Celý týden, jsem si jen tak poplavával v moři v Turecku a když jsem tady zjistil, že plavu ve skupině s Lukášem Vrobelem a Michalem Adamcem, sám jsem se divil. Odhadoval jsem, že moje ztráta po plavání bude až 5 minut," dodal.

Na kole vedl dlouho další havajský veterán Tomáš Petr. Po 70. kilometru se ale rovnoměrným tempem propracoval do čela Vabroušek. Bryndu při jeho premiéře postihla na 120. km krize, ale statečně s ní zabojoval. Petra ke konci zbrzdil defekt, ztratil pět minut. Vabroušek přijel do depa s pětiminutovým náskokem.

Ten při běhu mírně zvyšoval, ale do cíle doběhl na roztékajícím se asfaltu relativně svěží s téměř deseti minutami na čele.

Do nizozemského Almére na ME v dlouhém triatlonu 26. srpna odjede reprezentovat ČR Vabroušek, Wainer (nominaci si zajistili loňským výsledkem na ME) a z nominačního závodu v Otrokovicích po zrušení Žďáru: Vrobel, Bednář a Brynda. V ženách to bude Nováková a Loskotová, které mají nominaci taktéž zajištěnou už z loňského roku.

Vabrouškův bohatý program pokračuje před evropským šampionátem v červenci a srpnu. "Beru ale taky rodinu s sebou na výlet, snad se jim tam bude líbit." Čeká ho newyorský olympijský triatlon, pak Ironman Lake Placid, a poté ještě hned mistrovství Slovenska na železné trati.

Moraviaman - mistrovství ČR v dlouhém triatlonu (3,8 - 180 - 42,2):
Muži:
1. Vabroušek (Author Tufo) 8:45:50, 2. Vrobel (Ironman Sudomeř) 8:55:32, 3. Bednář (Sencor Team) 9:07:54, 4. Brynda (Labe tri club) 9:09:34, 5. T. Petr 9:13:30, 6. Kašpárek (oba SK OMT Pardubice) 9:48:14.
Ženy:
1. Kolbová (TK Opava) 12:25:24, 2. Blahoušková (HRA-Rock technica) 13:55:52.Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze