Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Dostihy v Pardubicích: V úvodní cross country překvapil Power Zar

SEBĚH Z IRSKÉ. Power Zar v sedle s Josefem Váňou mladším (vpravo) nahánějí Charme Looka s Barborou Málkovou. | foto: Radek Kalhous, MAFRA

9 2016
Svým výkonem zaskočil svého jezdce Josefa Váňu mladšího i jeho otce-trenéra. Sedmiletý hnědák valach Power Zar se chvíli před půlkou sobotního dostihu dne, Úvodní cross country Koroka na 4 500 metrů, prodral do čela a už před sebe, až na krátký okamžik, žádného jiného koně nepustil.

Favorizovaný Charme Look v sedle s Barborou Málkovou, který do závodu vyrazil nejrychleji, doběhl druhý; třetí byl Stretton s Jakubem Spáčilem.

„Myslel jsem si, že Charme Look nebude mít v tomto dostihu soupeře,“ sdělil při dekorování Power Zara trenér Váňa starší a dodal: „Pravda ale je, že když jsem ho viděl v paddocku, měl ještě nějaké to kilo navíc. Předpokládám, ale že příště už to bude o něčem jiném.“

Jediné Power Zarovo zaváhání přišlo až na poslední proutěné překážce, kde měl menší kolizi. Ale ustál ji. „To je hned, tohle dobře znám. Udělal mi to i Tiumen. Je to spíš nezkušenost, i když Power Zar už nějaký věk má,“ podotkl Váňa starší.

Jiní koně v předchozím průběhu takové štěstí neměli. Cherwicka, který před sezonou přešel od trenéra Olehly k Tůmovi, opět zabrzdila pro něj „prokletá“ Irská lavice. Tentokrát na ni sice vyběhl a neshodil jezdce, ale to bylo všechno. Kindly Boy spadl na živém plotu s příkopem, Sherson musel být zadržen poté, co se otřel o kamennou zeď. Dostih nedokončila ani Arcione.

Žokej Váňa mladší vyhrál vedle Korokovy ceny i jeden rámcový dostih; ještě víc se však na mítinku dařilo Slováku Lukáši Matuskému. Připsal si rovněž dvě výhry a navrch jedno druhé místo.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze