Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V rallye se chystají nová bezpečnostní opatření, oznámena budou v pátek

Nehoda na Valašské rallye. Závodní auto usmrtilo tři lidi. (28. března 2009) | foto: Alexandr Satinský, MAFRA

30 2009
Zástupci Autoklubu České republiky (AČR) zareagovali na sobotní tragédii na Valašské rallye, kde zahynuli tři diváci. Ve středu se uskuteční mimořádné zasedání Federace automobilového sportu AČR a jeho tématem bude zvýšení bezpečnosti při automobilových závodech. Přijatá opatření budou oznámena na páteční tiskové konferenci.

"Možností změn je více. Dohodli jsme se ale, že až do tiskové konference je nebudeme komentovat," řekl ČTK mediální zástupce FAS AČR a šéf promotérské společnosti Mediasport Josef Pátl.

Už o víkendu ve Valašském Meziříčí Pátl naznačil, že jednou z variant by mohlo být vyhrazení bezpečnostních zón, v kterých by diváci směli stát. Všechna další místa by pro ně byla zapovězena. "Byl to čistě můj názor.
Uvidíme, do jaké míry přijde lepší varianta," uvedl Pátl.

Dobře si přitom uvědomuje, že rallyeoví fanoušci by podobným nařízením, které platí například v Belgii, nebyli nadšeni. "Diváci to tam nemají moc rádi. Když už ale není zbytí, tak není čas na hrdinství," podotkl Pátl.

Bez ohledu na konečné řešení je podle něj jisté, že změny, které zvýší bezpečnost na českých rallye, musejí přijít.

"Rozhodně to není tak, že je snaha udělat jen kosmetické změny. Domnívám se, že je to hodně žhavé téma a všichni si uvědomují, že je potřeba jej řešit. Proto bude mimořádné jednání výkonného výboru," řekl mediální zástupce autoklubu.

Za Mediasport plánuje předložit několik variant řešení. "A předložíme je k diskuzi. Stejně jako techničtí, sportovní a bezpečnostní delegáti. A vybereme tu nejlepší," řekl Pátl.

K úpravě bezpečnostních pravidel musí dojít v dohledné době i proto, že další rallye českého šampionátu se koná už v polovině dubna, kdy se uskuteční Rallye Šumava s centrem v Klatovech.

"Moc času není. Proto jsme už nyní požádali pořadatele, aby do programu zanesli některé důležité věci," uvedl Pátl. Konkretizovat tyto úpravy však zatím s ohledem na plánovanou tiskovou konferenci nechtěl.

Autoři: ,


Témata: rallye
Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze