Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Rakousku vede hráč ze čtvrté stovky, Matuš má po víkendových šancích

George Coetze má na kontě tři tituly z jihoafrické Sunshine Tour. | foto: europeantour.com

16 2010
Po úvodním kole má Austrian Open v popředí výsledkové listiny takřka neznámé hráče. Ve vedení je Jihoafričan George Coetzee, až 379. hráč světového žebříčku.

Coetzee dobrý výsledek potřebuje. Momentálně je totiž na 142. místě žebříčku Race to Dubai, a aby uhájil hrací kartu, musí skončit mezi 115 nejlepšími. "V této části sezony musím udělat vše, co je v mých silách, abych na Tour byl i příští rok," řekl šestadvacetiletý vítěz tří turnajů jihoafrické Sunshine Tour.

"Golf v Rakousku hraji poprvé. Už jsem tu byl v lednu, ale to jsem přijel za lyžováním. Bylo to skvělé, země se mi hned zalíbila," popsal Coetzee svou dovolenou.

Coetzee začínal z desáté jamky a měl fantastický start. Po čtyřech jamkách byl hned na -4, díky čtyřem birdie v řadě. Za celý den připisoval jedinou ránu na osmnáctce, naopak přidal další čtyři birdie.

Graeme McDowell, US Open, 4. kolo

Graeme McDowell se vrátil po měsíční pauze, aby se připravil na blížící se Ryder Cup.

Slušný vstup do turnaje měl vítěz letošního US Open Graeme McDowell, jenž bere Australian Open jako přípravu na Ryder Cup. Prestižní souboj Evropy a USA začne za dva týdny ve Walesu.

"Měl jsem pomalý start," řekl k dvěma bogey na prvních třech jamkách. První birdie přišlo až na desítce, ale do osmnáctky následovaly další čtyři. Z desátého místa tak na lídra ztrácí čtyři rány.

V Rakousku je i další člen evropského týmu Miguel Ángel Jiménez. I on nezačal špatně, když po prvním kole je v paru.

Stanislav Matuš, první kolo Czech Open 2010.

Stanislav Matuš, který startuje na sponzorskou pozvánku, zahrál na úvod 80 ran.

V Rakousku hraje i český golfista Stanislav Matuš. Bohužel pro něj i český golf se s turnajem v pátek rozloučí, protože na úvod předvedl 80 ran a se skóre +8 má jen teoretickou šanci na to, aby prošel cutem do víkendových kol.

Po první devítce to nevypadalo až tak zle - Matuš se držel na +2 po jednom birdie a třech bogey. V druhé části kola se nevyhnul double bogey a dokonce i triple bogey.

Austrian Open - po 1. kole

1. George Coetzee (JAR) 65 (-7)
2. Terry Pilkadaris (Austrálie) 66, José Manuel Lara (Španělsko) 66 (-6)
4. Damien McGrane (Irsko) 67 (-5)
5. Javi Colomo (Španělsko) 68, Jarmo Sandelin (Švédsko) 68, Gonzalo Fernandéz-Castaňo (Španělsko) 68, Clodomiro Carranza (Argentina) 68 -4

128. Stanislav Matuš (ČR) 80 (+8)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze