Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Rakousku pojede třicet šest českých bikerů

19 2003
Praha - Početné zastoupení bude mít Česká republika na evropském šampionátu bikerů v Rakousku. Do sousední země jich odcestuje šestatřicet. "Chtěli bychom obhájit medaili ve štafetě a samozřejmě čekám výrazné výsledky od juniorů a juniorek. V obou kategoriích máme po třech jezdcích, kteří mají na to, aby se prosadili do první desítky," řekl reprezentační trenér Milan Hollosi.

Vedle závodů v cross country se o medaile bude bojovat ve sjezdu a ve fourcrossu.

Šampionát začne čtvrtečním závodem štafet, v němž čeští reprezentanti obhajují třetí místo z loňského roku z Curychu. Ve Štýrském Hradci nastoupí kvarteto ve stejném složení Milan Spěšný, Jaroslav Kulhavý, Ilona Bublová a Tomáš Vokrouhlík.

Naposledy pojede závod kategorie do 23 let Tomáš Vokrouhlík, který před rokem skončil pátý. "Myslím, že i on by mohl bojovat o medaili. Muži v kategorii elite mají výkonnost na to, aby některý z nich skončil kolem patnáctky," dodal Hollosi.

K absolutní světové špičce patří ve fourcrossu Michal Prokop, který před rokem skončil na MS čtvrtý a v letošním ročníku SP mu patří průběžné druhé místo. To z něj dělá v této disciplíně největšího favorita, navíc hodně vysoko pomýšlejí i další jezdci
- především Michal Maroši a Lukáš Tamme.

"To jsou naše želízka mezi seniory, ale věřím, že i junioři mohou konečně z ME přivést medaili i ze sjezdu," odjížděl pln optimismu trenér sjezdařů Zdeněk Florián.

Nominace:
cross country:
muži:
Radim Kořínek, Pavel Elsnic (oba ČS MTB), Milan Spěšný (Rubena Merida),
muži do 23 let: Tomáš Vokrouhlík (Rubena Merida), Pavel Boudný, Ondřej Zelený (oba Rocky Bike), Michal Talavašek (ČS MTB), Jiří Vávra (VAVI sport)
junioři: Jaroslav Kulhavý, Václav Hlaváč, Jiří Friedl (všichni CC Vella), Jan Škarnitzl (CK Fastum), Tomáš Tvrdík (PEK Servis Kolín), Jan Kasík, Jiří Zibura (oba ČS MTB), Jiří Novák (KC Kooperativa)
ženy: Ilona Bublová (Rubena International),
juniorky: Petra Bublová (KC Kooperativa), Tereza Huříková (ČS MTB), Barbora Bohatá (Quantum Rostex), Tereza Jansová (Cannondale), Andrea Jonášová (Rocky Bike)
sjezdové disciplíny:
muži:
Michal Maroši (Polis team), Adam Vágner (Rock Machine), Filip Matůš (Specialized 69), Petr Hejník (RB), Vlastimil Hynčica, Martin Hoferek (oba Remerx Manitou)
junioři: Patrik Kotrla, Michal Kotrla, Šimon Charvát, Matěj Charvát (všichni Remerx Manitou), Ondřej Bárta (Ledeč nad Sázavou), Kamil Tatarkovič (Kona),
pouze fourcross pojedou bikrosaři Jana Horáková a Michal Prokop (Author).

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze