Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Portugalsku vedou dva zklamaní hráči, kteří se snaží opět zažít lepší časy

Thomas Björn je jedním z nejúspěšnějších golfistů, má na svém kontě devět titulů z European Tour, ten poslední však z roku 2006 z Irish Open | foto: AP

11 2010
Devětatřicetiletý Thomas Björn dosáhl toho, o čem sní každý profesionální golfista - zahrál si Ryder Cup. Ale letos se trápí a šestkrát v řadě neprošel cutem. Carlos Del Moral zase po zpackané loňské sezoně ztratil hrací kartu na European Tour.

Bývalý rydercupový hráč Thomas Björn se na Estoril Open de Portugal rozpomíná na lepší časy své kariéry a po polovině turnaje se dělí o vedení se Španělem Carlosem Del Moralem. Oba shodně zahráli první kolo za 67 ran a druhé o dvě rány líp.

"Dneska jsem předvedl hodně skvělých ran," řekl Björn, který zahrál osm birdie a jediné bogey až na poslední osmnácté jamce. Naopak Del Moral začal na trojce bogeym a pak následovalo osm birdie.

Open de Portugal

Björn byl v popředí i minulý týden na Wales Open v Celtic Manoru, držel se na třetím místě, ale pokazil finálové kolo a nakonec skončil devátý. I tak to pro něj byl v poslední době úspěch, jelikož předtím šestkrát neprošel cutem. Po turnaji ve Walesu, zdá se, chytl formu a v pondělí úspěšně zvládl předkvalifikaci na British Open.

I Del Moral se snaží oživit svou kariéru. Čtyřiadvacetiletý hráč loni ztratil hrací kartu na evropské tour a startuje ve "druhé lize" Challenge Tour nebo čeká na sponzorské pozvánky.

Carlos Del Moral, Open de Portugal

"Minulý rok byl pro mě zklamáním, a tak jsem začal pořádně trénovat, jak to dělají to hráči," řekl Del Moral novinářům. "A přináší to ovoce. Doufám, že můžu podobně pokračovat i v dalších dvou kolech a i zbytku sezony," dodal.

Estoril Open de Portugal - po 2. kole

1. Thomas Björn (Dánsko), Carlos Del Moral (Španělsko) -12
3. Steve Webster, Robert Coles (oba Anglie), Damien McGrane (Irsko) -10
6. Robert Rock (Anglie), Andrew Coltart (Skotsko), Daniel Vancsik (Argentina), Mark Haastrup (Dánsko) -9

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze