Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Poděbradech jako v Sydney

19 2000
P o d ě b r a d y - Když se Martin Krňávek objevil první před cílem mistrovství republiky v olympijském triatlonu a chystal se zdvihnout ruce k oslavě obhajoby titulu, ozvalo se mi za zády: "Takhle to bude vypadat i v září na olympiádě v Sydney," Otočil jsem se a hleděl do spokojené tváře Tomáše Kočaře, české triatlonové legendy. Otazník v mých očích Kočař přečetl okmažitě: "No, to myslím vážně. Martin je neskutečnej závodní typ, ještě kdyby si nechal poradit a neposlouchal osm lidí..." ukončil muž, který stejně jako teď Krňávek slavil zisk titulu mockrát.

Krňávek, kterému se po neúspěšném startu do sezony a problémech se zraněným kolenem příliš nevěřilo, se před závodem tvářil neutrálně. "Uvidíme. Cítím se dobře. Koleno? Už se to lepší, ale po zájezdu do Astrálie a Japonska v úvodu sezony jsem měsíc neběhal," vysvětloval s tím, že čeká, jak mu závod vyjde. Vyšel skvěle. I když při neúčasti Jana Řehuly mu zbylí spolufavorité Martin Matula a Filip Ospalý měli trochu za zlé, že při cyklistické části závodu nespolupracoval. "Na kole jsem měl krizi," tvrdil Krňávek. Ovšem Ospalý s trpkým úsměvem dodal, že kdyby měl krizi na kole těžko by potom tak dobře běžel. "Je to jeho styl," dodal Matula, který skončil za dvojicí z brněnského Kepák týmu na třetím místě.

Krňávek viděl situaci jinak. "Filip na kole jezdil v předu, byla to trochu demonstrace síly," vysvětloval. Ospalý byl ale jiného názoru. "Zkusil jsem to, odjel ze skupiny sto metrů, ale nikdo se nepřidal, nemělo to cenu."

Krňávek, kterému se před závodem příliš nevěřilo, vybíhal druhý za Ospalým. Minimální ztrátu na oddílového kolegu však udržel a pak šel před něho. Ještě jednou si pořadí na chvíli vyměnili ale pak už nezadržitelně mířil za obhajobou titulu.

"Byl to hodně souboj psychiky," prohlásil trojnásobný republikový šampion. "Poslední okruh jsem byl v krizi," vysvětloval a na připomínku, že to na něm nebylo vidět prohlásil: "To je právě nejdůležitější, aby nikdo nepoznal, že se trápím," dodal s úsměvem.

Na otázku jak si věřil v závěrečném běhu odpovídal staronový mistr republiky klidně. "Před čtrnácti dny ve Francii jsem skončil osmý a v běhu ztratil na Lessinga třicet vteřin, z toho část v depu," to mi dodalo seběvědomí," vysvětloval, jak mu pomohla konfrontace s největší triatlonvou hvězdou světa. Český šampion se tak už může připravovat k obhajobě třetího místa na mistrovství Evropy, o což se pokusí druhý červencový víkend ve Švýcarsku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze