Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Perthu prší, snad triatlonistům štěstí

28 2000
P e r t h , P r a h a - Déšť a chlad vystřídal v australském Perthu dva dny před světovým šampionátem v olympijském triatlonu třicetistupňová vedra, ale optimismus českého týmu nezchladil. "Není to pro nás sice vrchol sezony, protože letos je šampionát moc brzy, ale vidím to optimisticky," vysvětluje reprezentační trenér Martin Dvořák. "Hlavní cíl před olympiádou jsme splnili, jsme třetí mezi zeměmi a proto můžeme do Sydney vyslat tři závodníky, Renata Berková bude muset o Sydney ještě bojovat."

A Jak jsou na to závodníci? "Nejlepší formu, jak se zdá, mají Filip Ospalý a Jan Řehula," začíná hodnocení pětice svých svěřenců trenér. "I Martin Matula je snad poprvé zdravotně v pořádku a já jsem z toho celý pryč," směje se do telefonu. "Problémy s kolenem měl Martin Krňávek, ale do závodu půjde naplno," říká o loni pátém triatlonistovi mistrovství světa Dvořák.

Z této čtveřice pojedou tři na olympiádu, zatímco Renata Berková o jedno místo pro českou reprezentantku ještě bojuje. "Je hodně nervózní, ale bojovně naladěná, což u ní není zvykem a mohlo by to věstit slušný výsledek."  

Ochlazení v Perthu pozná výkvět triatlonového světa asi jen při úvodním plavání ve slané vodě řeky Swan, kde patrně budou mít neoprény a ty částečně vyrovnávají rozdíly mezi horšími a lepšími plavci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze