Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V našlapaném texaském programu se o slovo přihlásil i favorit Els

Matt Jones, druhé kolo Texas Open 2010. | foto: AP

16 2010
Také po druhém kole Valero Texas Open lze tvrdit, že na turnaji zuří australsko-americká bitva o turnajový titul. Tím spíš, že po druhém kole se v čele usadila skupina čtyř hráčů a obě národnosti jsou v ní zastoupeny rovnoměrně.

Nikdo z kvarteta přitom nemá ty nejvyšší ambice nijak automaticky. Australané Matt Jones a James Nitties se občas objevují v popředí výsledkových listin, ale ne na konci turnajů. Američané Brett Wetterich a Jimmy Walker jsou typickými představiteli "druhého sledu".

Přesto všichni hrají na TPC San Antonio skvělý golf. Po druhém kole, jehož kompletní program byl přesunut z pátka na sobotu, mají bilanci sedmi ran pod par.

Walker je z těch, kteří zdejší prostředí dobře znají. "Ano, to je pravda, mohlo mi to trochu pomoci, ale je to těžké hřiště," uvedl v řídké příležitosti poskytnout interview v roli lídra. "Navrtání jamek a greeny obecně tvoří tu obtížnost," dodal.

Listina s průběžnými výsledky je vyrovnaná, o pátou pozici se s výsledkem -6 dělí dalších sedm golfistů. Mezi nimi už nalezneme muže, jehož ambice sahají k případné účasti v americkém týmu pro letošní Ryder Cup. J.B. Holmes bude chtít rozhodně zaútočit na nejvyšší pozice.

Spolu s několika jinými Američany zaujímají pozici jednu ránu za lídry ještě další Australan Aron Price, a také nejvýše postavený hráč třetí země, Garth Mulroy z Jižní Afriky. Evropany zastupuje Angličan Greg Owen na děleném 12. místě, spolu s ním má skóre -5 opět sedm účastníků turnaje s dotací 6,1 milionu dolarů.

A mezi nimi i největší favorit Ernie Els (na snímku vpravo s Vijayem Singhem). Jihoafričan hrál ve druhém kole pět ran pod par a po čtvrtečním úvodním kole, které zakončil v paru, si výrazně polepšil.

Vijay Singh (vlevo) a Ernie Els, druhé kolo Texas Open 2010.

Zkušený hráč pochválil hřiště za to, v jakém je stavu po páteční průtrži mračen: "Kdekoli jinde na světě bychom o víkendu vůbec nemohli hrát." Ke svému výkonu podotkl, že se cítil mnohem lépe, když si zvykl na zdejší prostředí. "Připomíná mi to tady některá hřiště v Austrálii a v mé vlasti, takže se cítím příjemně," dodal.

Nejlíp zahrál v sobotu Američan Scott Piercy. Jeho 64 ran, tedy osm pod par, znamenalo zlepšení mezi dvěma koly o plných jedenáct ran a postup na Elsovu úroveň.

Oproti úvodnímu kolu si polepšil také Sergio García. Ambiciozní Španěl zahrál -4 a s celkovým skóre tři pod se dělí o 22. místo, podobně jako třeba populární Američan David Duval či někdejší australský talent Adam Scott.

Pořadatelé texaského turnaje oznámili, že vzhledem k příznivé předpovědi počasí vytvoří ve zbylém programu z hráčů opět trojice a pokusí se odehrát v neděli kompletní dvě kola, tedy osmatřicet jamek.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze