Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


V Krumlově musím jet ještě rychleji, ví šampion Kresta

Roman Kresta | foto: Jan Karásek, MAFRA

17 2010
Především jako test bral čtyřnásobný mistr republiky v automobilových soutěžích Roman Kresta Impromat Rallysprint Kopnou. V cíli proto mohl být spokojený. Vyhrál a hlavně si odzkoušel novinky na svém voze Peugeot 207 S2000.

"Je dobře, že jsem tady jel s tímto autem," pochvaloval si Kresta, kterého o víkendu čeká mnohem důležitější rallye – třetí díl mezinárodního mistrovství v Českém Krumlově.

Znamená to, že úpravy, které jste na peugeotu udělal, se osvědčily?
Ne všechno, co se na testu projeví jako dobré, se při závodě potvrdí. Takže některé úpravy musíme vrátit zpátky. Ale kvůli tomu jsme na Kopné startovali. Ladit věci přímo v Krumlově na závodě by nebylo ideální.

Jak výrazné byly změny, které jste na autě udělal?
Zkoušeli jsme dvě sady tlumičů, přední a zadní diferenciál i jiné převody do převodovky. Potřebovali jsme je vyzkoušet k novému motoru. Proto jsem v každém servisu všechno měnili. Klobouk dolů, jak to mechanici zvládli. Trénovali to celý den, povolených dvacet minut jim bohatě stačilo.

Takže před Krumlovem už vás moc práce nečeká?
S autem nic zásadního dělat nebudeme. Umyjeme ho, rozděláme a vyměníme testovací věci za ty správné, které za sebou mají málo kilometrů. Troufnu si říct, že v úterý v poledne bude auto nachystané, abych ho ještě krátce stihl odzkoušet.

V Krumlově byste chtěl taky vyhrát, že?
Pokud tam chceme vyhrát, musíme jet ještě jiné tempo. Na Kopné jsem si potvrdil, že s autem můžeme jet víc. A o to šlo. V jízdě jsem měl určité rezervy. Přece jen za týden nás čeká důležitější závod, nechtěl jsem si vyrobit nějaký problém. Pokud jsem tady mohl někde ubrat, tak jsem ubral. V Krumlově si to nebudu moci dovolit. Ale to pochopitelně neznamená taktiku hop, nebo trop. Jen musí všechno správně vyjít.

Překvapilo vás, že Tarabus s vámi svedl tak vyrovnaný boj?
Mira jede velice rychle. Převedl to už na Šumavě, kde zajížděl stejné časy. Musí se s ním počítat také v Krumlově.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze