Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Kladně nastanou změny

31 2003
Kladno, Opava - Volejbalisté Kladna, nováčka extraligy, nevyhráli ani šestý zápas sezony. Naopak Příbram poprvé triumfovala. I nadále zůstává bez porážky lídr z Odoleny Vody. Bojovnost označili oba trenéři za hlavní rozdíl v regionálním derby nejvyšší soutěže volejbalistů. V něm se v Kladně střetly dva celky, které se dosud neradovaly z vítězství.

Nepříjemné čekání ukončil Vavex Příbram, když vyhrál za 92 minut 3:0. Pět set padesát diváků sledovalo v průběhu utkání tři vyrovnané koncovky setů. Do první a třetí šli nicméně s dvou až tříbodovým náskokem hosté, kteří pak sady i získali.

Největší boj se rozhořel o prostřední dějství. V něm hosté vedli 23:19, aby vzápětí Kladno otočilo na 25:24. Jenže ani setbol ho nespasil a Vavex sadu urval 27:25. „Byli jsme bojovnější a na výhře se podíleli všichni hráči, kteří v daný moment pobývali na hřišti,“ potěšilo příbramského kouče Jiřího Zacha.

Ten za první sadu, kdy domácí Vavex zatlačili servisem, pochválil univerzála Macošku. „Zahrál těžké míče a podržel nás.“

Z jednotlivců ještě vypíchl zatím nejlepší výkon sezony blokaře Sychry. „Je to pro nás hodně důležité vítězství. Pořád hrajeme na hřištích soupeřů a potřebovali jsme se chytit,“ podotkl Zach.

Smutným hlasem hovořil po utkání jeho protějšek Milan Fortuník. „Vavex předvedl výborný výkon, klíčové míče vždycky uhrál. Jeho chtění a bojovnost rozhodovaly, včetně situace, kdy jsme měli setbol,“ řekl.

V jeho kádru jako výsledek dosavadních neuspokojivých výkonů došlo k první změně: klub už dál nepočítá s blokařem Kuchařem. S dalšími hráči bude mít kouč pohovory.

Chanci Odolena Voda ve výhře 3:0 za sedmdesát minut nezabránil ani bojovný výkon Opavanů. Ty ničil především univerzál Rybníček.Výborně podával i útočil ze všech pozic. Tu použil sílu, tu chytrost.

A nebyl k zastavení.„Nebyli jsme schopni ho ubránit,“ povzdechl si opavský trenér Lubomír Vašina. „Měnili jsme na něj směry obrany, ale nestačili jsme se dostat do základního postavení.“

Jakub Rybníček viděl příčinu výhry v soustředěném výkonu zejména v koncovkách. A že se mu tak dařilo? „To je velká zásluha nahrávače Masného, často jsem útočil přes jedny ruce. Byla to lehká práce,“ usmál se Rybníček, který roste pro národní mužstvo.

Klíčový byl závěr druhého setu. V něm domácí před devíti sty diváků dotáhli z 20:22 na 22:22.

Pak Plichtův servis skončil těsně v zázemí, hosté brzy nato proměnili druhý setbol a směřovali k vítězství. „Výhru nám umožnily chyby domácích na servisu a v útoku na bod,“ podotkl trenér vítězné Chance Jindřich Licek.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze