Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

V Kestřanech zaútočil ze zadních pozic Petr Skopový a má druhý titul

Vítěz Czech PGA Masters ve Mstěticích Petr Skopový. | foto: Martin Kabát

14 2009
Česká profesionální golfová série pokračuje v těchto týdnech ve velmi rychlém tempu a na hřišti v Kestřanech u Písku se hrál už její desátý letošní turnaj. Jeho vítězem se stal Petr Skopový, který se nejlépe vyrovnal s náročnými pondělními podmínkami.

V úvodu finálového kola turnaje PGA C Kestřany Challenge se zdálo, že si pro svůj první profesionální titul s přehledem dojde talentovaný Jakub Stanislav, který se stal hrajícím profesionálem teprve před měsícem, ale během prvních tří turnajů vždy skončil do 6. místa.

Tentokrát dokonce po prvním kole vedl, když dokázal zahrát jako jediný obtížné kestřanské hřiště pod 70 ran – minus 3 (69)! V poslední trojici šli v pondělním finálovém kole spolu s ním lídr celé Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 Petr Nič (první kolo 70, minus 2) a Jan Zedníček (even par, 72), ale protože v úvodu stejně jako většina ostatních chybovali, náskok Jakuba Stanislava se zvýšil až na pět ran.

Stanislav zahrál po úvodním bogey na jamkách 3 a 4 dvě birdie za sebou a vylepšil své průběžné skóre až na minus 4, zatímco všichni ostatní byli v tu chvíli na plus 1 a více ranách. Jenže ve velmi náročných podmínkách za vytrvalého deště začal dvaadvacetiletý profesionál z golfového klubu Čechie chybovat také – na deváté jamce nenašel po druhé ráně svůj míč, na čtrnáctce zase zatáhl druhou ránu do autu a tato dvojice double-bogey na dvou pětiparových jamkách ho přišla draho.

Nakonec zahrál ve druhém kole +6 (78 ran) a musel se spokojit s děleným druhým místem spolu s Petrem Ničem a Lukášem Tintěrou. Všichni tři zahráli shodně 147 ran (+3).

Všem nakonec "vypálil rybník" Petr Skopový, který původně na turnaji ani neměl startovat a po náročné cestě z alpské túry ve Francii zahrál v nedělním prvním kole 75 ran – a vstupoval do pondělního finále až jako sedmý hráč v pořadí ve třetím "flajtu" od konce.

Skopový zvládl těžké podmínky, chlad a déšť s velkým přehledem a jako jediný odehrál finálového kolo pod par – a to dokonce o celé 3 rány. Na 6 146 metrů dlouhém a velmi náročném hřišti dokázal zahrát 5 birdie a celkem 69 ran. Žádné velké závěrečné drama se nakonec ani nekonalo. Skopový nastavil vítězné skóre na 144 ranách (even par) a nikdo za ním se mu nedokázal přiblížit na méně než 3 rány.

"Už od 15 let se snažím trénovat tak, aby mi nevadila hra v dešti a náročných podmínkách, protože vím, že se většina ostatních v takovém případě trápí. Dnes se mi to určitě vyplatilo," uvedl po skončení turnaje spokojený vítěz. "V prvním kole jsem byl možná trochu unavený po dlouhé cestě z Francie, ale dnes se mi podařilo kolo velmi dobře zvládnout."

Skopový se díky druhému letošnímu titulu a vítězné částce 50 000 Kč posunul na 4. místo celkového pořadí Pilsner Urquell Czech PGA Tour 2009 a na druhého v pořadí Lukáše Lizánka a třetího Ondřeje Lébla ztrácí už jen minimum. Lídr túry Petr Nič si díky dělenému druhému místu upevnil celkové vedení.

Konečné pořadí:
1. Petr SKOPOVÝ 75 + 69 144 (E), 2 Lukáš TINTĚRA 75 + 72 147 (+3), Jakub STANISLAV 69 + 78 147 (+3) a Petr NIČ 70 + 77 147 (+3), 5. John HORSKY 74 + 74 148 (+4) a Jan ZEDNÍČEK 72 + 76 148 (+4), 7 Jan JUHANIAK 74 + 76 150 (+6), 8 Lukáš LIZÁNEK 76 + 75 151 (+7) a Joaquin NAVARRO 74 + 77 151 (+7), 10 Robert SCHOVÁNEK 77 + 76 153 (+9)

Autor: pro iDNES.cz


Nejčtenější

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.czmobilní verze